ZEHİRLİ bira KATLİAMI: 56 ölü !

MOZAMBİK'te içtikleri biradan zehirlenen 56 kişi hayatını kaybetti. Afrika ülkesi Mozambik'in Songo bölgesindeki Tete kentindeki bölge sağlık yetkilisi bir cenaze töreninde ülkenin geleneksel birası Pombe'yi içen 56 kişinin öldüğünü, 146 kişinin de hastanelere başvurduğu belirtti.
MOZAMBİK'te içtikleri biradan zehirlenen 56 kişi hayatını kaybetti.
 
Afrika ülkesi Mozambik'in Songo bölgesindeki Tete kentindeki bölge sağlık yetkilisi bir cenaze töreninde ülkenin geleneksel birası Pombe'yi içen 56 kişinin öldüğünü, 146 kişinin de hastanelere başvurduğu belirtti.
Amerikan televizyonu ABC'nin haberine göre, mısır unundan yapılan biranın içine timsah safrası karıştırıldığı ve bu durumun zehir etkisi yaparak ölümlere neden olduğu ifade edildi. Birayı imal eden kadının da ölenler arasında olduğu belirtildi.
 
Ölenlerin kanından ve biradan alınan örnekler başkent Maputo'ya test edilmesi için gönderidl. Bölgenin sağlık direktörü Carle Mosse, pazar günü Radyo Mozambik'e yaptığı açıklamada, bölgede felaketle başa çıkmak için yeterli kaynaklar bulunmadığından durumun daha da kötüye gidebileceği uyarısında bulundu.

DHA
Haber Tarihi: 12 Ocak 2015 Pazartesi 09:44Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/zehirli-bira-katliami-56-olu-281978-haber/