iPhone 7'de sıra dışı değişiklik

iPhone 7 hakkındaki söylentiler yoğun biçimde devam ediyor. Gelen haberler doğruysa bir sonraki iPhone, hem daha büyük bir pille gelecek, hem de daha ince olacak. İPhone 7'deki en önemli değişiklik ise kulaklık girişinin kaldırma ihtimali.
CHIP'te yer alan habere göre, iPhone 7'nin kulaklık, mikrofon, hoparlör bağlamaya yarayan 3.5mm'lik jak ile gelmeyeceği ilk olarak Kasım ayında söylenmişti. Şimdi ise bir başka kaynak, aynı iddiayla ortaya çıktı. Kulaklık girişinin kaldırılması, 3.5mm jaka sahip cihazlarınızı iPhone 7'ye bağlamak için bir Lightning adaptörü satın almanız gerekeceği anlamına geliyor. 
 
Yeni nesil iPhone'un tanıtılmasına 10 ay gibi bir süre olduğundan, söylentilerin gerçeğe dönüşme garantisi yok. Apple'ın bu kadar uzaktaki planlarını genellikle açıklamadığını biliyoruz. Ancak 3.5mm jakından yoksun bir iPhone 7, pil gibi bileşenlere daha fazla alan sunarken su geçirmezlik, incelik gibi özelliklere sahip olabilir.
Haber Tarihi: 10 Ocak 2016 Pazar 15:04Haber Adresi: http://www.objektifhaber.com/iphone-7de-sira-disi-degisiklik-317925-haber/