Oscar ödülleri sahiplerini buldu

Tüm dünyanın merakla beklediği sinema endüstrisinin en önemli ve en prestijli etkinliği olan Oscar Ödül Töreni (88. Akademi Ödülleri), Chris Rock sunumuyla Dolby Tiyatrosu'nda başladı.
Tüm dünyanın merakla beklediği sinema endüstrisinin en önemli ve en prestijli etkinliği olan Oscar Ödül Töreni (88. Akademi Ödülleri), Chris Rock sunumuyla Dolby Tiyatrosu'nda başladı.
 
88'nci Akademi Ödülleri'nde En İyi Özgün Senaryo ödülünü Spotlight filminin senaryosuyla Josh Singer ve Tom McCarthy kazandı.
 
En İyi Uyarlama Senaryo ödülü ise The Big Short (Büyük Açık) filminin senaryosuyla Charles Randolph ve Adam McKay'in oldu.
 
"Mustang" ödül alamadı
 
"En İyi Yabancı Film" kategorisinde Fransa adına Oscar adayı gösterilen Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven'in "Mustang" adlı filmi ödül alamadı. Bu kategoride ödülü, Macaristan'dan "Son of Soul" adlı film kazandı
 
Mad Max: Fury Road damgası
 
88. Oscar Ödülleri açıklanıyor. "Mad Max: Fury Road" (Mad Max: Öfkeli Yollar) filmi, En İyi Kostüm Tasarımı, En İyi Yapım Tasarımı, En İyi Makyaj, En İyi Kurgu, En İyi Ses Kurgusu ve En İyi Ses Miksajı dalında olmak üzere 6 dalda oscar ödülü aldı
 
En İyi Erkek Oyuncu: Leonardo DiCaprio
En İyi Kadın Oyuncu: Brie Larson
En İyi Yönetmen: Diriliş - Alejandro González Innaritu
En İyi Özgün Senaryo: Spotlight
En İyi Kısa Animasyon Filmi: Bear Story
En İyi Görsel Efekt: Ex Machina
En İyi Uyarlama Senaryo: The Big Short
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Alicia Vikander
En İyi Kostüm Tasarımı: Mad Max: Fury Road (Jenny Beavan)
En İyi Yapım Tasarımı: Mad Max: Fury Road
En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı: Mad Max: Fury Road
En İyi Görüntü Yönetimi: Emmanuel Lubezki
En İyi Ses Kurgusu: Mad Max: Fury
En İyi Ses Miksajı: Mad Max: Fury Road
En İyi Animasyon Filmi:Inside Out
En İyi Film Şarkısı: Spectre
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Mark Rylance (Bridge of Spies)
En İyi Kısa Belgesel: A Girl in the River
En İyi belgesel: Amy
En İyi Kısa Film Ödülü: Benjamin Cleary & Serena Armitage - Stutterer
 
Vurulan siyahlara armağan ediyorum
 
Gecenin sunuculuğunu üstlenen siyah oyuncu Chris Rock ırkçılık tartışmalarına gönderme yaparak "Beyaz insanların ödülleri töreni olarak da bildiğiniz tören başladı. Ödülleri polislerin yolda giderken vurdukları siyahlara armağan ediyorum" dedi.
 
88. Akademi Ödülleri'nin tüm adaylarının beyaz olması ırkçılık tartışmalarına neden olmuştu. Oscar'da ırkçılık yapıldığı eleştirilerine destek veren birçok ünlü Hollywood yıldızı da 88. Oscar ödül törenini boykot edeceğini açıklamıştı.
 
Ayrıca sosyal medya kullanıcıları #OscarsSoWhite etiketiyle bu durum protesto edilmişti.
 
YeniŞafak
Haber Tarihi: 29 Şubat 2016 Pazartesi 07:16Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/oscar-odulleri-sahiplerini-buldu-323400-haber/