Google çöktü mü? İnternetteki sorun Google kaynaklı mı?

İnternet erişiminde sorun yaşayan sosyal medya kullanıcıları, Google servislerine giremiyor. Başta Google Search Console olmak üzere Google servislerine giremeyen kullanıcılar konuyu sosyal medyaya taşıdı. Peki Google çöktü mü? Konuyla ilgili google'den resmi bir açıklama gelmezken, GSM operatörü Türk Telekom bir açıklama yaptı.
Sosyal medyanın gündeminde “Google çöktü mü?” sorusu var. Pek çok kullanıcı tarafından araştırılan ve cevap aranan Google servislerine erişim sorununun kaynağı henüz bilinmiyor. Yaklaşık bir saattir Twitter’da  Google servislerine erişilemediği yönünde paylaşımlar yapılıyor. Erişilemeyen uygulamalardan en bilinenleri Youtube, Gmail ve Whatsapp geliyor. Konuyla ilgili google tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Türk Telekom'dan açıklama geldi.
 
TÜRK TELEKOM'DAN AÇIKLAMA GELDİ
 
Türk Telekom'dan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:
 
20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.
 
Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.
 
Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.
 
Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.
Haber Tarihi: 20 Ocak 2020 Pazartesi 18:51Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/google-coktu-mu-internetteki-sorun-google-kaynakli-mi-397803-haber/