Ayda'dan yürek burkan sözler: Annem gelince...

Türkiye'yi sarsan İzmir depreminde yıkılan binanın enkazından 91 saat sonra kurtarılan Ayda’nın babasının, “Annesinin öldüğünü bilmiyor. ‘Annem gelince birlikte pikniğe gideceğiz’ diyor" sözleri yürekleri sızlattı.
İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde en çok hasarı Bayraklı ilçesi Manavkuyu mahallesindeki binalar gördü.
 
Rıza Bey Apartmanı'nda aralarında Ayda'nın annesi Fidan Gezgin'in de bulunduğu 37 kişi hayatını kaybetmişti. 3 yaşındaki Ayda ise 91 saat sonra 3 Kasım'da binanın enkazından sağ olarak çıkarılmıştı.
 
 
Sabah gazetesinden Ceyhan Torlak'ın haberine göre, eşini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan acılı baba Uğur Gezgin, o günden bu yana yaşananları anlattı.
 
Uğur Gezgin, "Annesinin öldüğünden haberi yok. Annesinin gezmeye gittiğini ve geleceğini sanıyor. Kızım bana, 'Baba, annem kedilerden çok korkar. Sokakta daha fazla yürüyemez. Yakında eve gelir. Annem eve gelince birlikte pikniğe gideceğiz' diyor diye konuştu
Haber Tarihi: 14 Kasım 2020 Cumartesi 11:13Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/aydadan-yurek-burkan-sozler-annem-gelince-400094-haber/