Düğünlerde yeni dönem bugün başladı! Artık...

Koronavirüs salgını nedeni ile evlilik planı yapan gençler uzun süredir bekliyordu. Salgının nispeten kontrol altına alınmasının ardından nikah ve düğünler yeniden başladı. Salgın sürecinde ikramsız olarak yapılan düğün törenleri bugünden itibaren yiyecek-içecek ikramı ile birlikte yapılabilecek.
Nikah törenleri ile düğünler, 1 Haziran tarihinde başlamıştı. Kademeli normalleşme süreciyle beraber 15 Haziran itibarıyla kapalı alanlarda azami davetli sayısı kaldırıldı. Düğünlerde yiyecek-içecek ikramına da yeniden başladı.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında nikah törenleri ile düğünlere ara verilmişti. 1 Haziran'dan itibaren ise nikah törenleri ve düğünler kısıtlamalar göz önüne alınarak yeniden başlamıştı.
 
Trt Haber'de yer alan habere göre kademeli normalleşme süreciyle beraber 15 Haziran itibarıyla bazı kısıtlamalar da kalktı.
 
Buna göre, davetlilere yiyecek-içecek ikramına yeniden başlanacak. Kapalı alanlarda ise daha önce belirlenen azami 100 davetli sayısı da sonlandırılacak.
 
Öte yandan, kısıtlamalar kapsamında 21.00 itibarıyla düğünler sona erecek.
Haber Tarihi: 15 Haziran 2021 Salı 18:30Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/dugunlerde-yeni-donem-bugun-basladi-artik-401227-haber/