Uzman Estetisyen Zübeyir Dalmış’tan Cilt Bakımı Tavsiyeleri

Sağlıklı bir cilde sahip olmayı özellikle her kadın ister ve arzular. Cildinizin tipine uygun cilt bakımının genç yaşlarda başlaması gerekir.

Sağlıklı bir cilde sahip olmayı özellikle her kadın ister ve arzular. Cildinizin tipine uygun cilt bakımının genç yaşlarda başlaması gerekir. Çalışan kadınlar yoğun ve yorucu bir günün sonunda ciltlerinin canlı görülmesini ister. Vaktiniz olmadığı ya da üşendiğiniz durumlarda ufak tefek hareketlerle cildinizi güzelleştirebilirsiniz. Böylece bir sonraki güne daha hazır ve önceden ayarlanmış olarak başlayabilirsiniz. Cildimizin bakımının nasıl yapılacağını bilmemiz ve cildimizin sağlığını korumamız bizim için çok önemlidir. Cildinizi şımartmaktan kaçınmayın!
 

Rila Klinik Güzellik Şirketi ünlü Uzman Estetisyeni Zübeyir Dalmış’ın cilt bakımı ile ilgili önerilerine göz atmakta fayda var. Dünya İş Konseyi Liderler Ziravesi ve Socrates Ödül Törenin de Rila Klinik ödül olarak ‘’ Yılın en iyi tasarım şirketi’’ ödülünü de aldı.  Böylece Rila Klinik uluslararası ortamlarda da adından sıklıkla söz ettirmeyi başarıyor.

 

Makyajınızı Mutlaka Temizleyin
 

Cildinizin kusursuz, canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız mutlaka yatmadan önce temizlemeniz gerekiyor. Cilt tipinize uygun jel, nemlendirici sabun veya temizleme sütü ile bunu yapabilirsiniz. Hatta Cildinizde makyaj olmasa bile cildinizi temizlemenizi tavsiye ediyoruz. Nedeni de sivilce, siyah nokta gibi oluşumları engellemek.

 

Uykunuzu İhmal Etmeyin
 

Her gün 7-8 saat kadar düzenli uykunuzu uyuduğunuz takdirde cildinizin yenilenmesine fırsat vereceksiniz. Uyku cilt yenilenmesi için bire bir yöntemdir.

 

İhtiyacınız Kadar Su Tüketin
 

Su yaşam kalitemizi artıran en önemli içeceğimizdir. Sağlımız için bütün uzmanlar tarafından önerilen suyun cilt sağlımızı da iyi geldiği unutulmamalıdır. Vücut endeksinize ve yaşınıza uygun olarak günde kaç bardak su içeceğinizi kendiniz de bulabilirsiniz.


Yüz Masajı Yapın
 

Cildimizde özellikle yüzümüzde çizgiler ve kırışıklıklar yaşlandıkça daha çok ortaya çıkmaktadır. Kırışıklıklara, yaşlanmanın yansıra somurtmak ve yüzünüzü buruşturmak da sebep olmaktadır. Yatmadan önce ufak bir pamuk parçası ile kısa sürelerle şakaklara, kırışıklık olan bölgelere basınç yapın. Rila Klinik Güzellik Şirketi ünlü Uzman Estetisyeni Zübeyir DALMIŞ bu işlemin bir nevi akupunktur olduğunu ifade etmektedir.

 

Ölü Deriler İçin Peeling
 

İnsan cildi oldukça hassastır. Özellikle kış aylarında soğuktan ötürü cildimiz olumsuz anlamda etkilenmektedir. Cildimiz kuruyarak dökülmeye başlar. Rila Klinik Güzellik Şirketi ünlü Uzman Estetisyeni Zübeyir DALMIŞ kısa süreli peeling yapılmasını önermektedir. Bu işlem ile cildinizin daha parlak ve canlı görünmesini fark edeceksiniz. Aynı zamanda peeling kan dolaşımının artmasını sağlar, kırışıklıkları önler. Cildinizin nefes almasını istiyorsanız haftada 1 kere peeling yapmalısınız.

 

Besinler ve Cilt Yenilenmesi
 

Cildinizin yenilenmesi ve daha iyi görünmesi için birçok krem ve jeller kullanmaktayız. Cilt sağlımız için yediğimiz besinlerin de önemi büyüktür. Rila Klinik Güzellik Şirketi ünlü Uzman Estetisyeni Zübeyir DALMIŞ öncelikli olarak sigara ve alkolden uzak durmamız gerektiğini tavsiye etmektedir. Fiziksel aktivenin mutlaka hayatımızın bir parçası olmalıdır. Bunun yanında hem sağlıklı beslenmek hem de cilt sağlımızı korumamız için bazı besinleri tüketmemiz lazımdır. Yumurta, ay çekirdeği, ceviz, domates ve üzüm bu besinlerden bazılardır.

 

Cildinizi Nemlendirin
 

Hemen hemen her mevsimde cildimiz çeşitli etmenlere bağlı olarak kurumaktadır. İlk etapta cildimizin kuruduğunu dudaklarımız aracılığı ile öğreniriz. Dudaklarımız kuruyunca cildimizin nemlendirilmeye ihtiyacı olduğunu fark ederiz. Cildimizin nem aranı azalınca da çeşitli nemlendiriciler kullanarak bu dorunu aşabilirsiniz.  Bunun yanında sıcak su cildi kurutmaktadır. Sıcak su ile duş almaktan ve yüzünüzü yıkamaktan kaçınmalısınız. Cildinize nazik davranın ve gün boyu nemli kalmasını sağlayın.

 

Tonik Kullanımı
 

Cildinize temizleme ve arındırma işleminden sonra tonik uygulayabilirsiniz. Rila Klinik Güzellik Şirketi ünlü Uzman Estetisyeni Zübeyir DALMIŞ bu işlemin cildinizde açık olan gözeneklerin bakteriler tarafından dolmasını engellendiğini ifade etmektedir. Sivilce, siyah nokta gibi cilt üzerinde oluşan bu gibi etmenlerde tonik tarafından temizlenmektedir.

Haber Tarihi: 24 Haziran 2021 Perşembe 19:51Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/uzman-estetisyen-zubeyir-dalmistan-cilt-bakimi-tavsiyeleri-401262-haber/