Uluslararası Lojistik Firması Seçerken Bunları Unutmayın

Uluslararası lojistik firması seçerken sadece maliyeti göz önünde bulundurarak hareket etmek son derece yanlıştır

Uluslararası lojistik firması seçerken sadece maliyeti göz önünde bulundurarak hareket etmek son derece yanlıştır. Lojistik maliyetiyle beraber hizmetin kalitesi, alanında profesyonel olan personeller, operasyon çözüm becerileri, hizmetin güvenilir olması ve çözüm odaklı yaklaşımların olması mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Uluslararası eşya taşıma firmaları ile iletişime geçildiği zaman firmanın uzmanlık alanları ve deneyimleri detaylı şekilde sorulmalıdır. Lojistik sektöründe birçok farklı hizmet olduğu için lojistik firmalarının her konuda donanımlı olamayacağını hatırlayarak hareket edilmelidir. Örneğin karayolu taşımacılığı konusunda uzman olan bir lojistik firmasından karayolu veya havayolu hizmeti almak hem zaman kaybına hem de maddi kayba yol açar. Birbirinden değerli olan eşyaları teslim edilecek lojistik firması iyi araştırmalıdır. Lojistik firmasının referanslarına kesinlikle bakılmalı ve resmi sayfaları detaylı bir şekilde incelenmelidir. Resmi sayfalarından lojistik firmasıyla alakalı en detaylı bilgiye kadar ulaşılmalıdır. Bu bilgiler sayesinde lojistik firmasının sektörde bilinirliği ve ne kadar güvenilir olduğu öğrenilmiş olur.

 

Profesyonel Ekibe Sahip Olan Lojistik Firmaları Tercih Edilmeli

 

Uluslararası lojistik firmasının profesyonel ve alanında donanımlı bir ekibe sahip olması, taşınılacak iş yükünü karşılayabilecek kadar personele sahip olması, çalışma arkadaşlarının yeterli bilgiye sahip olması, krizi yönetme becerileri ve operasyonel yetenekleri gibi detaylar öğrenilmelidir. Ayrıca lojistik firmalarının yapılacak işle ilgili gereken ruhsatları ve belgeleri bulundurduğundan emin olunmalıdır.

 

Uluslararası eşya taşıma firmaları, yerel ve uluslararası arenalarda güçlü bir acente ağının olup olmadığı öğrenilmelidir. Lojistik firmasının, ürünü gönderilecek veya getirilecek olan bölgedeki yerel acentesi ile ilgili ilişkileri araştırılmalıdır. Yerel bölgedeki acentenin ne kadar güvenilir olup olmadığı da resmi sayfalardan detaylı bir şekilde araştırılabilir.

 

Uluslararası Lojistik Firmalarının Fiyatları

 

Yurtdışı ev taşıma fiyatları taşınılan ülkeye göre değişiklik gösteriyor. Her ülkenin gümrük ücretleri farklı olduğu için bu durum uluslararası evden eve nakliyat fiyatlarında değişken bir faktör oluşturuyor.  Lojistik fiyatları taşınılan ülkeye göre ortalama değişiyor. Bunun yanı sıra eşyaların taşınma şekli de uluslararası evden eve nakliyat fiyatları üzerinde oldukça etkili oluyor. Havayolu, denizyolu ve karayolu uluslararası lojistik taşımacılığı farklı fiyatlarla belirlenmektedir.

 

Bununla beraber taşınılacak eşyaların ne kadar olduğu da uluslararası eşya taşıma firmaları açısından oldukça önem taşıyor. Eşyalar için metreküp hesapları yapılıyor. Ardından ürünler kolilere koyularak en, boy ve yükseklik oranları çarpılıyor. Çıkan sonuca göre de ürünlerin hacimleri bulunuyor. Böylece hangi boyutta kaç tane lojistik aracının gerektiği hesaplanıyor. Yani uluslararası ev taşıma fiyatları belirlenirken en büyük etken eşyaların hacimlerinin ölçümleri oluyor. Bunun yanı sıra eşyaların hangi dönemlerde taşınacağı da uluslararası lojistik fiyatlarının değişmesinde çok büyük bir rol oynuyor. Çünkü lojistik firmalarındaki dönemsel gerçekleşen yoğunluk durumlar değişiklik gösterebiliyor. Bazı lojistik firmaları ise bazı dönemlerde müşterilerine kampanyalar düzenleyebiliyor.

 

Herhangi bir ülkeye taşınacaksanız ve uluslararası nakliyat firması arıyorsanız; sektörün öncü isimlerinden inter lojistik firmasını güvenle tercih edebilirsiniz.

Haber Tarihi: 31 Ağustos 2021 Salı 21:31Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/uluslararasi-lojistik-firmasi-secerken-bunlari-unutmayin-401488-haber/