''Haberal Yasası'' ile ilgili tartışmalar

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, ''AKP grubu adına bugün yapılan açıklamadaki seviye dışı bazı sıfatların değerlendirmesini milletimizin takdirine sunuyorum'' dedi.

Haberal Yasası ile ilgili tartışmalar
10 Nisan 2012 Salı 17:22 tarihinde eklendi, 1.064 kez okundu.

 

Hamzaçebi, yaptığı yazılı açıklamada, bugün AK Parti Grubu adına yapılan açıklamanın ''Türkiye'yi yönetenlerin hangi üslup içerisinde olduklarının göstergesi olduğunu'' belirtti. 
     
Dünkü basın toplantısında Mehmet Haberal'ın annesinin vefatına ilişki değerlendirmelerde bulunduğunu ve Hükümetin kamuoyunda ''Haberal yasası'' olarak bilinen yasayı ''geciktirdiğini'' ifade ettiğini anımsatan Hamzaçebi, şunları kaydetti: 
     
''Açıklamamda kin, nefret, intikam duyguları üzerine kurulu 'İnsanlık gibi bir değerden yoksun bir siyasetin ve bunun yansıması olan bir yargı sisteminin Türkiye'ye zarar verdiğini' belirtmiştim. Sayın Başbakan'ın siyasetinin de bu yönde olduğuna ilişkin değerlendirmeler yapmıştım. 
     
AKP Grubu adına bugün yapılan yazılı açıklama, görüşlerimin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gösterdi. AKP Grubu adına yapılan açıklamadaki seviye dışı bazı sıfatların değerlendirmesini milletimizin takdirine sunuyorum. Bunlara cevap verme ihtiyacı duymuyorum. Her şey milletimizin gözü önünde cereyan etmektedir.''