Hac ve umre turu yapan 107 firmaya ceza verildi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 2002 ila 2013 yılları arasında hac ve umre turu düzenleyen seyahat acentalarından toplam 107 firmaya sözleşmelerinde belirlenen hizmetleri eksik veya hiç vermediği gerekçesi ile ceza verildiğini belirtti.

Hac ve umre turu yapan 107 firmaya ceza verildi
15 Nisan 2013 Pazartesi 20:06 tarihinde eklendi.

 

 
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’nin yazılı soru önergesine verdiği yanıtta, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın denetim ve gözetimi altında 2002-2013 yılları arasında hac ve umre turu düzenleyen seyahat acentalarından, organizasyonlarına katılan hac ve umre yolcularına sözleşme ile belirlenen hizmetleri eksik veya hiç vermediği tespit edilenlere Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulunca verilen cezaları açıkladı. Buna göre, belirtilen tarihler arasında 66 firmaya 1 yıl men, 21 firmaya 2 yıl men, 7 firmaya 3 yıl men ve 13 firmaya süresiz men cezası verildi. 
 
Yazılı soru önergesine verilen cevapta ayrıca, "Hacca giden vatandaşlarımızdan ücretini aldığı halde Suudi Arabistan’da kurbanlarını kestirmediği tespit edilen 3 acenta, Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulunca süresiz olarak hac organizasyonundan men edilmiştir." denildi. 

CİHAN