Hagi Kazım'ı neden istedi ?

Galatasaray Teknik Direktörü Gheorghe Hagi, Antalya'da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Hagi Kazımı neden istedi ?
05 Ocak 2011 Çarşamba 14:17 tarihinde eklendi, 1.076 kez okundu.

 

Fenerbahçe'den ayrılarak sarı kırmızılı takıma transfer olan Kazım Kazım'ı kendisinin kadroda görmek istediğini belirten Hagi, milli futbolcuya güvendiğini söyledi.
 
Devre arası hazırlık kampını Antalya’da sürdüren Galatasaray’da teknik direktör Hagi, sabah antrenmanının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
Galatasaray hakkında merak edilen soruları yanıtlayan Hagi, Fenerbahçe ile yollarını ayıran Kazım Kazım’ı kendisinin kadroda görmek istediğini söyledi. Hazırlanmak için kısa bir süreleri olduğunun altını çizen tecrübeli isim, yeni transferlerin en geç 10 Ocak’a kadar takıma katılacağını düşündüğünü belirtti.
 
"KAZIM KAZIM’A GÜVENİYORUM"
Kazım Kazım’a güvendiğini belirten Hagi, “Kazım Kazım takımımıza büyük katkı yapacak bir oyuncuydu. Ben şu anki arzusuna, hırsına güvenerek onu istedim. Özellikle ofansif yönde bize önemli katkı yapacağını düşünüyorum. Tabii ki biraz sabretmemiz gerekiyor, ancak kısa sürede uyum sağlayarak takımıma katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.
 
Kazım'ın geçmişteki disiplinsizliği ile ilgili sorulara ise Hagi şu yanıtı verdi. 
 
"Bu sizin görüşünüz. Kazım bildiğim bir oyuncu bunları tartışmak erken. Zaman gerek ben faydalı olacağına inanıyorum"
 
"Pino ve Insua'ya kızgınım"
 
Rumen teknik adam henüz kampa katılmayan Pino'ya da kızgın olduğunu kaydederek, "Pino ve İnsua'ya kızgınım. İnsua geç geldi ancak Pino hala gelmedi. Pino'ya çok kızgınım ancak aramıza katılınca çok çalışarak bu açığını kapatacaktır" diye konuştu.
 
Tranferle ilgili sorulara ise Hagi şu yanıtı verdi:
 
"Transferleri bekliyorum. 2 ya da 3 gün içerisinde aramıza katılan oyuncular olabilir. Bütün transfelerin 10 Ocak tarihine kadar bitmesi gerek. Çünkü Ocak ayında 5 zorlu karşılaşmamız gerek. Takımı biraraya getirip, eksikerimizi biran önce gidermek istiyoruz. Yönetim transferleri kısa sürede gerçekleşir ve kampa gelmesini sağlarsa beni çok sevindirir."
 
Bir basın mensubunun "Yeni stadımız 5 yıldızlı, yeni statta 5 yıldızlı takım olmalıyız" sözünü hatırlatması üzerine Galatasaray teknik direktörü şunları söyledi:
 
"Takımda 5 yıldızlı oyuncularımız var. Baros 5 yıldızlı ama sakat. Ben geldiğimden beri sadece 2 gün normal antrenmana çıkabildi. Arda 5 yıldız daha 5 yıldızlı oyuncular var. Yeni transferler içinde de önemli oyuncular olabilir. Önümüze bakmalı ve pozitif düşünmeliyiz. Ben pozitif düşünüyorum ve taraftarımızın biraz daha sabırlı olmasını diliyorum."