Hakan Şükür şikayetçi oldu!

Ak Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, sosyal medya üzerinden kendisine hakaret edildiğini belirterek bu kişilerden şikayetçi oldu.

Hakan Şükür şikayetçi oldu!
11 Mart 2013 Pazartesi 14:28 tarihinde eklendi.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne gelen Ak Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, sosyal medya üzerinden kendisine hakaretlerde bulunan kişiler olduğunu belirterek şikayetçi oldu.


Asayiş Şube Müdürlüğü çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Şükür, “Sosyal medyada klavye arkasından, ekran arkasından farklı şeyler oluyor. Bana yapılan hakaretvari şeylere karşılık şikayet dilekçemizi verdik. Bununla ilgili olarak ifade verdik. Bundan 6 ay önceki şikayetimizle ilgili olan şahıslar bulundu. Şu anda yargıya intikal etti. Önümüzdeki aylarda onların da duruşmaları olacak. Az da olsa ona eklenen hakaretler var. Örnek teşkil etmesi açısından şikayetçi olduk. Çünkü içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Umarım yargıya intikal etmesinin ardından olumlu şeyler olacak" şeklinde konuştu.
 
"AĞIR HAKARETLER EDİLDİ"
 
Hakaretlerin şike süreciyle ilgili yapılan tartışmalarla olduğunu belirten Hakan Şükür, “Sosyal medyadan ailemize, sevdiklerimize, kendimize çok ağır küfürler ağır hakaretler edildi. Söylemediğim şeyleri söylemişim gibi addedip sosyal medya üzerinden bize yönelik tepkilerin oluşması sağlandı. Buna bazı basın organları da alet oldu. Aynı İstiklal Marşı’nı söylüyoruz, bu ülkede saygı duruşunu beraber yapıyoruz ama birbirimize küfür ediyoruz bu hoş bir şey değil. Onun için ben de kanuni hakkımı kullanmak üzere ifade vermeye geldim. Şikayetçi oldum. Bulunanlar var. Onları o yargı sürecinde göreceksiniz. Şu anda onların da ifadesi alındı. 5 kişi tespit edildi. Örnek teşkil etmesi için, sadece ben yaşamıyorum bu durumu. Biliyorsunuz sosyal medyada bir çok ünlü, bir çok kişi yaşıyor. Ben kendi üzerime düşeni yaptım. İnşallah yargı da kararını verir. Takım sevgisi fanatiklik boyutu çok farklı olduğu için ülkemizde. Herkes anladığı şekilde yorumluyor olayları. Benim hayata bakış açım belli. Söylediklerim belli. Biraz üzücü ama biz başka bir tarafa daha çok hukuk tarafına yönelmek durumundayız. Hukuka yöneldik inşallah layığını bulur" diye konuştu.

DHA