Hakan Şükür televizyona izinsiz çıkıyor

Siyasetin son dönem konuları arasında yer alan AK Parti Milletvekili Hakan Şükür’ün spor yorumculuğu yapmasına, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’ten değerlendirme geldi.

Hakan Şükür televizyona izinsiz çıkıyor
23 Şubat 2012 Perşembe 08:19 tarihinde eklendi.

 

Tutuklu vekillerin birikmiş maaşlarının ödenmesi yönünde karar alınan Meclis Başkanlık Divanı’nın bir diğer konusu, AK Parti Milletvekili Hakan Şükür’dü.
 
Hakan Şükür’ün bir televizyon kanalında futbol yorumculuğu yapması tartışma yaratmış, son olarak CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce konuyu gündeme getirmişti. İnce, Hakan Şükür’ün Meclis devamsızlığına dikkat çekmişti.
 
Meclis Başkanlık Divanı’nın, vekillerin devamsızlık raporlarını masaya yatırdığı toplantıda, söz Hakan Şükür’e geldi ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek konuştu.
 
Bu konudaki sözleri dikkat çekici olan Cemil Çiçek, Hakan Şükür'ün yorumculuk yapmasına karşı çıktı. Cemil Çiçek, Hakan Şükür'ün Meclis’ten izin almadığını da söyledi.
 
Çiçek, "Yasal boşluktan faydalanıyor. Kamuda çalışma için var olan düzenleme özelle ilgili mevcut değil. Yaptığı etik değil ve etik kurul olsaydı çalışma söz konusu olmazdı" derken, Vatan gazetesinin haberine göre Hakan Şükür, Çiçek'in değerlendirmeleriyle ilgili şunları söyledi:
 
"Yasa dışı bir şey yapmıyorum. Meclis Genel Sekreterliği'ne sözlü olarak sordum, hiçbir sorun olmadığı söylendi." 
 
Hakan Şükür ayrıca, aldığı parayla ilgili de, "150-200 bin gibi rakamlar yok" şeklinde konuştu.

NTV