Hakan'dan Sneijder yorumu

“Çok kaliteli bir isim. Takıma renk getirecek, farklı bir hava katacaktır. Benim bildiğim transferi çözmeye çalışıyor. Kulüple bu şekilde kendi aralarında anlaşmışlar.”

Hakandan Sneijder yorumu
12 Ocak 2013 Cumartesi 09:41 tarihinde eklendi.

Galatasaray'da kırılmadık rekor bırakmayan ve adını efsaneler arasına yazdıran AKP Millevekili Hakan Şükür, son günlerde sarı-kırmızılıların ana gündem maddesini oluşturan Wesley Sneijder’in transferi hakkında çok çarpıcı ipuçları verdi.. Hollandalı yıldızın Aslan olması durumunda takıma çok şey katacağına dikkat çeken Şükür, TRT Spor’da yayınlanan ‘Spor Manşet’ programında sarı-kırmızılı taraftarları heyecanlandıracak açıklamalar yaptı.

 
Gerçekleşmesi muhtemel bu transferde sponsor firmaların büyük bir rol oynadığına dikkat çeken eski milli futbolcu, 28 yaşındaki oyuncu hakkında şu sözleri sarfetti: “Son günlerde basında Sneijder’in maliyetinin 35 milyon Eurolar’ı bulduğu konuşuluyor. Ancak fiyatlar bize kamuoyuna yansıtılan şekilde değil. ‘Şu rakama alındı’ deniyor ancak Inter kulübü söylenen rakamlara oyuncusunu bırakmayacak.
 
Herkesin bildiği üzere Sneijder’in çok kaliteli bir isim olduğunu ben de biliyorum. Transferin gerçekleşmesi halinde hem G.Saray’a hem de Süper Lig’e renk getirecektir, farklı bir hava katacaktır.  Ama bu işler son ana kadar belli olmuyor. Oyuncunun 6.5 milyon Euro’luk bir bonservisi var. En son konuşmadan anladığım kadarıyla bu işi sponsorlar çözmeye çalışıyor. Size de bir haber vereyim kulüple bu şekilde kendi aralarında anlaşmışlar. Olur ya da olmaz orasını artık hep birlikte göreceğiz.”
 
‘5-0 MİLATTIR’
 
KATILDIĞI programda Ali Sami Yen Stadı’yla ilgili çok anısının olduğunu ifade eden Şükür, “Çok sevindik, ağladık, Avrupa kupasının taşlarını burada döşedik. Ayrılık günü ben de bir çok arkadaşım gibi ağladım. Chelsea’ye karşı aldıkları 5-0’lık yenilginin ardından takım halinde kazan dairesinde oturup, bu durumdan nasıl çıkacaklarının hesaplaşmasını yapmıştık. İşe yaramış olmalı ki, Hertha Berlin sonra da Milan’ı yenerek kendimize gelmiştik. Milan maçında attığım golü unutmamam” diye konuştu.