Halk Bankası'na yumurta attılar

Mersin’de bir grup ayakkabı kutusu bıraktıkları Halk Bankasına yumurta attı. Kalabalık eylem sonrası olaysız bir şekilde dağıldı.

27 Aralık 2013 Cuma 23:41 tarihinde eklendi.


Forum Alışveriş Merkezi önünde toplanan grup pankartlar açıp sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Halk Bankası Yenişehir Şubesi’ne doğru yürüyüşe geçen grubun önü Çevik Kuvvet polisleri tarafından Güvenevler Mahallesinde kesildi. Bir süre bekletilen grubun yapılan görüşmeler sonunda Halk Bankasına kadar yürümesine izin verildi.

Burada grup adına açıklama yapan Zeliha Doğan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile istifa eden İçişleri Bakanı Muammer Güler’i eleştirdi. Açıklamanın ardından eylemciler içlerinde yumurta bulunan ayakkabı kutularını banka önüne bıraktı. Bankanın kapısına gelen bir eylemci ise elindeki Halk Bankası'na ait maaş kartını göstererek, “Bu kartı kırıp atmak isterdim, ama maalesef maaşımı buradan alıyorum” diye konuştu.

Eylemcilerden biri ise yumurtalardan birini alıp bankanın kapısına attı. Polislerin geniş güvenlik önlemi aldığı eylem olaysız bir şekilde sona erdi.


CİHAN