Hamburg’da Kalacak Yer Tavsiyeleri

İlk kez gelenler için Hamburg'da kalınacak en iyi bölgeler Altstadt, Neustadt, St. Pauli, Hafencity, Speicherstadt, St. Georg, Dammtor, Blankenese'dir. Bunlar, çok çeşitli ilgi çekici yerler ve olanaklar sunan turistler için popüler ve güvenli mahallelerdir

Hamburgda Kalacak Yer Tavsiyeleri
02 Şubat 2023 Perşembe 19:07 tarihinde eklendi, 2.422 kez okundu.

 

İlk kez gelenler için Hamburg'da kalınacak en iyi bölgeler Altstadt, Neustadt, St. Pauli, Hafencity, Speicherstadt, St. Georg, Dammtor, Blankenese'dir. Bunlar, çok çeşitli ilgi çekici yerler ve olanaklar sunan turistler için popüler ve güvenli mahallelerdir

Bu yazıda, Hamburg'da ilk kez kalacaklar için, gece hayatı için nerede kalınır ve ayrıca Hamburg'da kalınacak en güvenli bölgeler hakkında daha fazla ayrıntı vereceğim.

Hamburg, Almanya'nın başkenti Berlin'den sonra ikinci, Avrupa Birliği'nin ise 7. büyük şehridir. Elbe Nehri üzerinde yer alır ve Bavyera dışında ülkenin en büyüleyici bölgelerinden bazılarına sahiptir. Hamburg, Berlin'e sadece 290 km uzaklıktadır ve iki yapay göle, şehir parklarına, kanallara ve köprülere sahiptir. Sadece Hamburg Limanı ile ünlü değil, aynı zamanda önemli bir ulaşım merkezi ve Avrupa'nın en önemli kültür ve ticaret merkezidir. Önemli bir turizm merkezidir ve turistler için güvenlidir. Altstadt, Neustadt ve Pauli turistler için en popüler bölgelerdir. Neustadt modern bir bölgedir, Altstadt kültürel bir merkezdir ve Pauli, kırmızı ışık bölgesi ile ünlüdür.

Hamburg’da Nerede Kalınır ?
 

Hamburg Eski Kenti olarak da bilinen Altstadt, birinci sınıf konumu nedeniyle Hamburg'da ilk kez konaklayacaklar için en iyi bölgedir. Burada bir otel rezervasyonu yaparsanız, her şeyin ortasında, Hamburg Belediye Binası, St. Nikolai Kilisesi, Miniatur Wunderland ve Speicherstadt gibi Hamburg'un başlıca turistik mekanlarının yanı sıra birçok restoran, bara yürüme mesafesinde olacaksınız.

1.Altstadt
 

 

Şehrin ticaret bölgesi olarak, Alster Gölü kıyısındaki bu şehir içi mahalle, Hamburg parlamentosuna ev sahipliği yapan ve yarı ahşap tüccar konutlarının Nikolai kanalının yanında kafelere dönüştüğü Belediye Binası (Rathaus) çevresinde toplanmıştır. Altstadt ve güzel çevresi, Hamburg'da kalmak için özel bir yer olacaktır. Fiyatlar en ucuz değil, ancak iyi bir otel ve daire seçimi var.

Altstadt, Hamburg'un şehir merkezi ve ticaret bölgesi olması nedeniyle ilk kez seyahat edenler için Hamburg'da kalınacak en iyi yerdir. Burada kalırsanız, şehrin kalbinde, Hamburg'un en gözde turistik yerlerinin yanı sıra çok sayıda restoran, bar ve mağazaya yürüme mesafesinde olacaksınız.

Şehrin Eski Kent kısmı, tarih ve ikonik konumlarla dolup taşan bir yerdir. Ziyaretçilerin keşfetmesi için 5 ikonik kiliseden oluşan bir koleksiyon var. Bunların en ünlüsü olan Gotik kilise St. Nikolai, savaşa karşı yükselen bir anıt olarak hizmet ediyor. II. Dünya Savaşı sırasında yıkıldı, ancak yanmış sivri savaş hatırası olarak bırakıldı.

Ardından, ziyaretçilerin bölgenin sanatı ve tarihi hakkında ilk elden bilgi edinebilecekleri muhteşem müze koleksiyonu var. Ayrıca tiyatrolar ve kongre merkezleri gibi bir dizi kültürel kurumları da var. Belki de şehirdeki en ünlü cazibe merkezi Hamburg Rathaus'tur (Belediye Binası). Oyunculuk belediye binası, Rathausmarkt meydanında yer alan inanılmaz bir Rönesans Revival binasıdır. Şehrin en ikonik ve tarihi yapılarından biri olan bu bina, Hamburg'u ziyaret eden herkesin mutlaka görmesi gereken bir yer.
 

2.Neustadt
 

 

Hamburg’da nerede kalınır ? Sorusuna en ideal cevaplardan biri de, şehir merkezine çok uzak olmayan Neustadt bölgesidir.
 

Neustadt, Jungfernstieg gezinti yolu, Gänsemarkt ve Neuer Duvarı çevresindeki lüks mağazalarla Hamburg'un bir başka merkezi bölümünü oluşturur. Alsterfleet kanalına bakan akıllı kafeler, 1842'deki Büyük Yangından bir yıl sonra inşa edilen Alsterarkaden çarşısındaki beyaz sütun dizileri arasında müşterilere hizmet verirken, Gängeviertel semtinde sokak sanatı hakimdir.
 

Gänsemarkt, Neustadt'taki birkaç çekici meydandan sadece biridir. Şehrin en ünlü simgesi ve tek barok kilisesi olan St Michaelis, Portekiz semtinde bulunur ve bakır kulesinden muhteşem manzaralar sunar.
 

Kültür, devlet opera binası Staatsoperther ve diğer tiyatrolar, şehir müzesi ve restore edilmiş iki eski yelkenli gemi tarafından sağlanırken, Besteciler Mahallesi Hamburg'da doğmuş veya burada ikamet eden klasik bestecilere odaklanan altı müzeden oluşmaktadır
 

Her bütçeye uygun yemek mekanları arasında, geceleri şehrin diğer bölgelerine göre daha sessiz olan bir bölgede bulunan İspanyol ve Portekiz restoranları yer alır, çünkü sakinler yemeklerini evlerine daha yakın yerlerde yemeyi tercih eder.
 

Hamburg'da kalmayı ve Neustadt'ın atmosferinin tadını çıkarmayı tercih ederseniz, konaklama, lüks yaşam tarzını yansıtma eğilimindedir, ancak bazı çok hoş oteller vardır. Neustadt bölgesi ve Hamburg’da nerede kalınır ? Sorusuna daha detaylı bir cevap için tıklayın.


3.St Pauli


 

St. Pauli, Elbe Nehri'nin sağ kıyısında yer almaktadır. Hamburg'un en popüler destinasyonlarından biri olan St. Pauli, şehrin gece hayatının tartışmasız kralıdır.
 

Hamburg, gece hayatı açısından alışılmadık derecede sakin bir şehir, birçok yer cuma ve cumartesi geceleri bile 21.00 veya 10.00'da kapanıyor. Ancak St. Pauli bu eğilimi takip etmiyor gibi görünüyor. Eğer Hamburg’da gece hayatı için bir planınız varsa, konaklama için St Pauli bölgesini tercih edebilirsiniz. Bu bölgede çok sayıda otel, pansiyon ve konukevi bulabilirsiniz. Hepsi de birbirinden farklı bütçelere hitap ediyor.
 

Farklı lezzetlerden müzik ve eğlence sunan barlar, kulüpler ve restoranlar, müşterileri gece geç saatlere kadar eğlendirerek, Hamburg'un geri kalanına çarpıcı bir tempo değişikliği sunuyor. Beatlesplatz Meydanı'ndaki birçok canlı müzik mekanı hakkında genel bir fikir edinmenin ideal yolu, Eylül ayında her yıl düzenlenen Reeperbahn Festivali'ne katılmaktır.
 

Aynı zamanda Hamburg'un "Çin Mahallesi"/ Chinesenviertel bölgesinin de bulunduğu yerdir. Pek çok Asyalı insanın yaşadığı bölgede, doğu mutfağı veya ürünleri arayanlara hitap eden çok sayıda mağaza ve restoran bulunmaktadır.

 

4.Hafencity
 

Altstadt ve Neustadt ile birlikte Hafencity, Hamburg'da merkezi bir konuma sahiptir. Rıhtımların yenilenmesinin bir ürünü olan kentsel yeniden yapılanma, tarihi ve çağdaş mimarinin bir karışımıdır
 

Gezmek için keyifli bir yer, toplu taşıma araçlarıyla kolayca erişilebilir ve yemek ya da kahve içmek için duracak çok sayıda yer var.
 

Konutlar, restoranlar, müzeler ve yeşil alanlarla birleşiyor. En çarpıcı bina, mükemmel akustiği ve terk edilmiş bir deponun tepesinden aşağıya bakan etkileyici cephesiyle ünlü Elbphilharmonie Hamburg konser salonu.
 

Elbe Nehri kıyısındaki Speicherstadt, bir zamanlar Altstadt'ın bir parçasıydı, ancak şimdi aşağı yukarı ayrı bir mahalle. Dünyanın en büyük deposu olarak, kanallar ve dar sokaklar arasındaki neo-gotik tuğla yapılar kompleksi, UNESCO Dünya Mirası Alanı statüsüne sahip olmasını sağlamıştır. Hafencity, hem lüks oteller hem de daha ekonomik zincirler ve ayrıca hostel konaklaması ile Hamburg'da kalmak için hoş bir yer olacaktır.
 

Hafencity, Elbe Nehri'ndeki Grasbrook adasında, şehir merkezinin güneyinde, Hamburg'un eski limanına ev sahipliği yapan Hamburg'un en ilginç semtlerinden biridir. Kentin eski limanı artık kentsel dönüşüm projesi olarak değerlendiriliyor.
 

Bu, özel konutlar ve ofis bloklarına ek olarak sürekli olarak yeni mağaza ve otellerin inşa edildiği anlamına gelir. Şehir merkezine biraz daha yavaş bir tempo sunarak, ziyaretçilerine daha rahat bir ortamda kalma ve istedikleri zaman kolayca seyahat etme şansı veriyor. Öne çıkan konumunun yanı sıra gelişen semt, bütçesi kısıtlı olanlar için ideal bir konaklama yeridir. Henüz itibar kazanmamış bir bölgede bir dizi harika mağaza, bar ve restoranla, şehirde sahip olunabilecek en iyi değerlerden bazılarından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Hamburg’un bu sevilen bölgesi de, Hamburg’da kalınacak en popüler oteller ve hostellerden bazılarına ev sahipliği yapıyor.
 

5.Altona 

Ziyaretçiler arasında her zaman popüler olan popüler Altona bölgesi, Elbe'nin sağ kıyısındaki kayalıklarda yer alır. Kaliteli restoranları, barları ve şık mağazaları ile bir şehir mahallesinden çok nezih bir köy gibi, ayrıca kullanışlı bir yerel tren istasyonuna sahiptir.
 

Nehrin aşağısında, daha fazla yemek mekanı ve kafe, yürüyüşçüleri muhteşem liman manzaralarıyla ödüllendiren Altonaer Balkon parkına ve müzeye dönüştürülmüş bir Sovyet U-434 denizaltısına götürür.
 

Yıl boyunca eğlence için çok sayıda bar ve birkaç kulüp vardır, bu nedenle Altona, Hamburg'da kalacak yer için iyi bir seçim olabilir. Otel ve daire fiyatları farklı fiyat aralıklarında mevcuttur ve bir pansiyon/otel vardır.
 

Altona, Hamburg'un kuzeybatı köşesinde, Hamburg merkezinden uzakta yer almaktadır. Teknik olarak şehrin bir mahallesi olsa da, daha çok ayrı bir köy gibi hissettiriyor. Restoranlar, Kafeler, barlar ve dükkanlar yerel yiyecekler ve ürünler satarken, pazarlar bölgeye gerçekten geleneksel bir hava katmaya yardımcı olur.
 

Liman, içinde gezinti yapabileceğiniz güzel bir manzaraya sahipken, aynı zamanda tarihi bir mimariye ve dönüştürülmüş bir denizaltının içindeki bir müzeye sahiptir. Bu, ister öğrenmek, ister arkanıza yaslanıp rahatlamak isteyip istemediğinizi harika bir yer haline getirir. Altona, Hamburg’da nerede kalınır ? Sorusuna ucuz bir cevap arayanların tercih edebileceği bölgelerdendir. Ayrıca bölgede, her bütçeye ve zevke uygun bir otel veya hostel bulunabilir.