Hamit ve Melo bitmek üzere

Aysal, Brezilyalı futbolcunun 24 saat içinde kararını vereceği belirtirken, “Hamit Altıntop’u biz de istiyoruz ama Hamit’in de bizi fazla istemesi lazım. Hamit de tıpkı Melo gibi Galatasaray forması giymeye çok yakın” dedi.

Hamit ve Melo bitmek üzere
28 Haziran 2012 Perşembe 10:00 tarihinde eklendi, 1.008 kez okundu.

 

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, transfer konusunda sarı-kırmızılı taraftarlara umut dolu mesajlar verdi.
 
Lig TV’ye röportaj veren Aysal’ın gündemdeki konulara açıklık getirdi. Felipe Melo sorunun 24 saat içinde çözülebileceği sinyalini veren Aysal, “Melo’nun durumu hem Juventus hem bizden hem de Melo’nun kendisinden kaynaklanıyor. Bir önceki sene biraz bonkör davrandık. Melo’nun tatilde olması, Juventus Kulübü’nün karar vermesi biraz zaman aldı. Ancak önümüzdeki 24 saatte Melo’nun durumunun netleşeceğini umuyorum. Çünkü kendisine verdiğimiz süre bitiyor. Kalması için elimizden geleni yapıyoruz ama her şeyin alternatifi vardır” dedi.
 
Aysal, yıllar sonra katılacakları Şampiyonlar Ligi için uzun seneler takımda kalabilecek genç oyuncular ve Devler Ligi’nde tecrübesini konuşturacak futbolcularla ilgilendiklerini dile getirdi. Arshavin’in listede olmadığını ifade eden Başkan Aysal, Faslı futbolcu Assaidi ile görüştüklerini, Alper Potuk’un da ilgi sahalarında olduğunu dile getirdi. Kadrodaki bazı yabancılarla yollarını ayıracaklarını da kaydeden Aysal, “Oyuncu alırken bir yandan da satım yapmamız lazım. Bu iş dengeli olmalı. Bu da süreci biraz uzatıyor. Yabancı sınırlaması, bizi doğal olarak zorluyor. Hamit Altıntop’u biz de istiyoruz ancak Hamit’in de bizi daha fazla istemesi lazım” ifadelerini kullandı.
 
Ay sonuna kadar transferi tamamlayacaklarını belirten Aysal, yıldız golcü transferini ise daha sonra yapacaklarını dile getirdi.  Aysal, “Yabancı bir santrfor transferini ciddi şekilde düşünüyoruz. Bu artık en son aşamada pastayı yaptığınızda üzerine koyacağınız bir çilek gibi. Kurduğumuz takıma uyacak bir santrfor olmalı” diye konuştu.
 
Ünal Aysal, ilk senelerinde Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkmalarını başarı olarak göreceğini söyledi. Aysal, Necati ile sözleşme uzatacaklarını belirtirken, Sabri için de yeşil ışık yaktı.