Hastanede en acı bekleyiş

Kamuoyunda Halo Dayı olarak bilinen Orhan Atasoy'un oyuncu kızı Fadik Sevin Atasoy bugün babasının durumu ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. İşte Atasoy'un o açıklaması

Hastanede en acı bekleyiş
13 Aralık 2011 Salı 16:49 tarihinde eklendi, 1.547 kez okundu.

 

"Sevgili Basın Mensubu Dostlarımız ve tüm sevenlerimiz, Bir haftadır biricik babamı,sessiz bir bekleyiş sürecindeyiz.
 
Tiyatro Sanatçısı, yazar, yönetmen ve babam Sönmez Atasoy'un geçirdiği ani ve ağır kalp krizi sonucunda kalbi durmuş ve yapılan geri döndürme çabalarıyla tekrar çalışmaya başlamıştır.Bu süre zarfında beyin oksijensiz kalmış, daha önceden de mevcut olan akciğer sorunları, kandaki oksijen miktarının düşük olması, beynindeki oksijensiz kalma sürecini olumsuz etkilemiştir. Acilen yapılan kalp anjiyosu ile kalp krizine neden olan damarlar açılmıştır. Bunu takiben, kalp fonksiyonları düzene girmiş fakat beyin fonksiyonları etkisini kaybetmeye başlaması sebebiyle solunum cihazına bağlanmıştır.
 
Babamın yanı başında bekleyiş ile geçen tüm bu yoğun bakım süresinde hak verirsiniz ki sizlere karşı yanıtsız kalmayı tercih ettim. Desteklerinizin, temennilerinizin ve dualarınızın farkındayım.
 
Dun itibariyle, babam Sönmez Atasoy, nöroloji yoğun bakıma devredilmiştir. Nörolojik ve beyin tomografisi bulguları ciddiyetini korumaktadır. Solunum fonksiyonları zayıflamış, çoklu organ yetersizliği yaşanmaktadır. Hayati tehlikesi devam etmektedir.
 
Kelimelerimin yetersiz kaldığı ama umudumuzun hala yaşamakta olduğu bu bekleyişimiz de, sizlerinde aynı sabır ve inançla bizimle olduğunuzu biliyorum."