Herkes 'çapulcu'nun peşinde

Erdoğan’ın göstericilere yönelik kullandığı 'Çapulcu' ifadesinin marka hakları için yapılan başvurular dört günde 16'ya yükseldi. Bebek emziğinden, ağır silaha pek çok alan için marka tescili başvuru yapıldı.

Herkes çapulcunun peşinde
07 Haziran 2013 Cuma 18:59 tarihinde eklendi.
Türk Patent Enstitüsü'ne (TPE) ilk 'çapulcu' marka başvurusu 4 Haziran'da yapıldı.
 
CNBC-e.com'un aldığı bilgiye göre çapulcu ile alakalı marka başvuruları bugün itibariyle 16'a çıktı.
 
Marka başvurularında 'çapulcu' kelimesinin İngilizce yazılışları da yer alıyor. TPE'ye "Chapulcu" için dört, "chapuller everyday is chapulling" için bir, "chapulling" ve "chapullist" içinse ikişer marka başvusuru yapıldı.
 
Çarşamba günü iki olan "çapulcu" marka başvurusu da Cuma günü yediye ulaştı.
 
KREŞTEN AĞIR SİLAHA
TPE'e çapulcu ile alakalı marka tescili başvurusu yapanların kapsamı ise oldukça geniş. Böcek ilacından, ütüye, yiyecek ve konaklama hizmetlerine kadar genişleyen bir liste söz konusu.
 
"Çapulcu" ismini kreş ve eğitim hizmetleri için tescillemek isteyen de var, ağır silah ve iş makinesinde kullanmak isteyen de.
 
Çapulcu için motorlu taşıt markası başvurusu bile yapıldı. Bebek emziği, tuvalet kağıdı, gazete, alkollü içkiler, meşrubat, yumurta, protez organlar, prezervatif, yangın söndürücü madde ve şemsiye de marka tescilinde kapsama alınması istenenler arasında.
 
Hizmet sektöründe de "çapulcu" ismini tescil ettirmek isteyenler var. Reklamcılık, açık artırma, spor, kültür ve eğlence hizmetleri, radyo ve televizyon yayıncılığı bunlardan bazıları.
 
CNBCE.COM