Hollywood’un güzellik sırları

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kadının hayranlıkla izlediği Hollywood yıldızlarının güzellik hileleri, oyuncuların saç tasarımcıları tarafından açıklandı.

Hollywoodun güzellik sırları
20 Şubat 2012 Pazartesi 17:38 tarihinde eklendi, 2.817 kez okundu.

 

Hollywood yıldızlarının güzelliklerini borçlu oldukları saç tasarımcıları kadın portalı “iVillage”e senelerdir kullandıkları "saç hileleri"ni anlattı.
 
ABD’li oyuncu Jennifer Lopez’in kuaförü Ken Paves at kuyruğu şeklinde taranmış saçın kadınlara modern bir görünüm kazandırdığını belirtti ve şunları söyledi: “At kuyruğunu yukarıdan toplayın ve alnınıza düşen saçları geriye doğru jöle ile tarayın. Görüntünüz hoşunuza gittiyse spreyle sabitleştirin.”
 
“Umutsuz Ev Kadınları” dizisinin başarılı yıldızı Eva Longoria’nın da saç tasarımlarını yapan Pavez Longoria’nın sık sık kullandığı topuz modelinin de özellikle sıradan bir günde bütün kadınlar tarafından tercih edilebileceğini belirtti.
 
Uzun yıllardır Los Angeles’ta ünlü oyuncuların saç tasarımcılığını yapan Louis Licari bir kadının güzelliği söz konusu olduğunda saç renginin en önemli bir faktör olduğunu vurgulayan Licari konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Makyaj yapmadığını zaman çok solgun görünüyorsanız o zaman saç renginizi doğru seçmemişsiniz demektir.”
 
Hollywood yıldızlarına Chicago’daki tasarım stüdyosunda hizmet veren Laura Boton saçları boyalı olan her kadının yaşadığı bir sorun üzerinde durarak dip boya zamanını kaçırmamak konusunda konuştu. Boton şunları söyledi: “Köklerden çıkan rengi boyatmak bazen kadınlara zor geliyor. Bunun için pratik bir önerim var: sadece dip boya için kullanılan boya kalemlerinden alabilirsiniz.”

NTV