"HSKY'nin Adalet Bakanlığı'na bağlanmasına karşıyız"

Demokratik Sol Parti(DSP) Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, HSYK'nın Adalet Bakanlığı'nın basın müşaviri gibi olmasına karşı olduklarını söyledi.

HSKYnin Adalet Bakanlığına bağlanmasına karşıyız
14 Şubat 2014 Cuma 19:06 tarihinde eklendi.


İktidarın, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası yargı üzerindeki baskısını arttırdığını belirten Çakmak, ülkede, 2 aya yakındır kuvvetler ayrılığı ilkesinin çiğnerek 'hukuk devletinden, parti devletine' nasıl geçildiğini 75 milyonun hayretler içinde izlediğini kaydetti.

30 Mart mahalli seçimler çalışmasıyla ilgili parti binasında basın açıklaması yapan Çakmak, ülkenin kritik bir süreçten geçtiğini ve bu sebeple 1,5 ay sonra yapılacak olan seçiminin tarihi öneme sahip olduğunu söyledi.
Siyasi iktidarın siyasi söylemleriyle bilinçli bir şekilde ötekiletirdiğini savunan Çakmak, bununda toplumda kutuplaşmaya neden olduğunu ifade etti.

AKP hükümetinin yargı üzerindeki elini çekmesini isteyen Çakmak, "Ülkemiz maalesef yürütme kuşatması altında. 2 aydır aleni bir şekilde kuvvetler ayrılığı ilkesi çiğnenerek anayasal suç işleniyor. İktidar bilinçli bir şekilde söylemleriyle toplumu kutuplaştırıyor.

Dün beyaz dediğine kara diyor. 30 Mart, aynı zamanda AKP iktidarının yargı üzerindeki baskısına son verme seçimi olacaktır. HSYK'nin Adalet Bakanlığı'na bağlanmasına karşıyız. " dedi. 


CİHAN