Hüseyin Aygün'e "Seyit Rıza" uyarısı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Dersimli Seyit Rıza ve arkadaşlarının itibarlarının iadesini öngören yasa teklifi reddedilen Hüseyin Aygün için “Milletvekili arkadaşlarımız tekliften önce partinin onayını almalı” dedi.

Hüseyin Aygüne Seyit Rıza uyarısı
23 Kasım 2012 Cuma 14:13 tarihinde eklendi, 1.609 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye’de yaklaşık 90 gün boyunca rehin kaldıktan sonra CHP heyetinin çabalarıyla serbest kalan gazeteci Cüneyt Ünal’ın ailesiyle bir araya geldi.

 
Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinden haber alınamayan Başhar Kadumi hakkında CHP Milletvekili Refik Eryılmaz’ın ortaya attığı iddiayı hatırlatarak “Kendisinin telefonundan eşini arayan bir gazeteci, para gönderilmesini istemiş” dedi.
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP heyetinin Başhar Kadumi için de çaba gösterdiğini ifade etti.
 
BAŞBAKAN’A DESTEK
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Pakistan dönüşünde uçakta yaptığı “Terör örgütü üyeleri silah bırakırsa başka ülkelere gidebilirler” açıklamasını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Silah bırakıp başka ülkeye giderlerse bizim diyeceğimiz bir şey olmaz. Biz terörün sonlandırılmasını isteriz” dedi.
 
‘BAŞKANLIK TARTIŞMASI YAPAY’
Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemi tartışmalarıyla ilgili bir soruya karşılık “Bu yapay bir tartışmadır. Bundan önce 12 Eylül yasalarının kaldırılması konusu kamuoyunda daha çok konuşulmalıdır” diye konuştu.
 
AYGÜN’E UYARI
Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün verdiği “Seyit Rıza” teklifiyle ilgili partide görüş ayrılığı yaşandığı iddialarıyla ilgili olarak ise şöyle konuştu: “Bu, parti içinde bir ayrılık gayrılık olarak yorumlanmadır. Milletvekilleri de teklif vermeden önce CHP grubunun onayını almalıdır.”

NTV