''İkinci yarıda doğru işler yaptık''

Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, ''Antalyaspor karşısında ilk yarıda yaptığımız hataları iyi anlayıp ikinci yarıda doğru işler yaptık'' dedi.

İkinci yarıda doğru işler yaptık
20 Ocak 2012 Cuma 23:44 tarihinde eklendi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, Medical Park Antalyaspor'u 2-1 yendikleri karşılaşmanın ardından düzenlediği basın toplantısında, ilk yarıda rakibin bir çok gol pozisyonuna girdiğini ve takımının ilk yarıda şanslı olduğunu söyledi. İkinci yarıda daha akılcı oynadıklarını ve iyi organize olduklarını ifade eden Carvalhal, ilk yarıda rakibin agresif bir oyun sergilediğini ve bir çok gol pozisyonuna girdiğini kaydetti. 
    
Oyuncularının ilk yarıda dağınık ve birbirinden kopuk bir futbol sergilediğini dile getiren Carvalhal, ikinci yarıda bu durumu düzelttiklerini ve daha hızlı top çevirmeye başladıklarını vurguladı. Maçın devre arasında oyuncularına "İkinci yarıda hangi takım daha organize oynarsa maçı kazanır" dediğini ifade eden Carvalhal, ikinci yarıda daha akıllı ve organize futbol sergileyerek karşılaşmadan 3 puanla ayrıldıklarını dile getirdi. 
    
Takımının ligin ilk yarısına oranla daha az gol yediğine dikkati çeken Carvalhal, "Rakibe pozisyon verdik ancak gol yemedik. Biz de rakibe göre az da olsa pozisyonlara girdik. İkinci yarıda etkili oyun ile 2 gol bulduk, daha fazla da bulabilirdik. Hakettiğimiz bir galibiyet aldık" dedi. 
    
Gazetecilerin, Medical Park Antalyaspor'un 36. dakikadaki tartışılan gol pozisyonuyla ilgili sorularını da yanıtlayan Carvalhal, bugüne kadar hakemler hakkında konuşmadığını ve pozisyonun yorumunu yapmanın kendisine düşmeyeceğini söyledi. 
    
Beşiktaş'ın her geçen gün umduğundan daha fazla takım olgusunu kazandığını kaydeden Carvalhal, "Antalyaspor karşısında ilk yarıda yaptığımız hataları iyi anlayıp ikinci yarıda doğru işler yaptık. Oyuncularım takım olma olgusunu sahada gösterdiler. Yapılmaması gereken şeyleri gördüler ve yapmadılar" diye konuştu. 
    
Sakatlıklar ve cezalar nedeniyle farklı kadrolarla sahaya çıktığını ve her oyuncunun stiline göre oyun şeklinde değişiklikler yaptığını belirten Carvalhal, ancak önemli olanın maçı kazanmak olduğunu ve Beşiktaş'ın da bunu başardığını dile getirdi. 
    
Carvalhal, bir hafta içinde 3 maç yapacaklarını ve bu durumun Avrupa'da oynayacakları maç öncesinde kendilerini zorladığını belirtti. 
    
Siyah-beyazlı futbolcu Fabian Ernst de ilk yarıda kötü bir oyun sergilediklerini ancak ikinci yarıda toparlanarak sahadan 3 puanla ayrıldıklarını söyledi. 
    
Beşiktaş'ın Portekizli oyuncusu Manuel Fernandes ise Antalyaspor'un ilk yarıda kendilerine göre daha iyi oynadığını kaydetti. İlk yarıda topu iyi çeviremediklerini anlatan Fernandes, ikinci yarıda daha iyi organize olduklarını ve bunun neticesinde golleri bulduklarını belirtti.