İlhan Cavcav'dan sakal yasağı

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, maçlara sakallı çıkma yasağı getirilmeli diyerek; Gençlerbirliği'nde maçlara sakallı çıkan futbolculara 25 Bin TL ceza kesilmesi talimatı verdi.

İlhan Cavcavdan sakal yasağı
15 Kasım 2014 Cumartesi 13:56 tarihinde eklendi.
Tekrarlanması halinde ise 25 Bin TL artı, kadro dışı bırakın dedi. Futbolculara getirdiği sakal yasağı ile ilgili konuşan Duayen Başkan Cavcav, "Kulüp müdürüme talimat verdim. Bundan böyle maçlara sakallı olarak kim çıkıyorsa her maç için 25 bin tl ceza keseceğimi, sakalda ısrar etmesi halinde ise kadroya alınmayacaklarını tabelaya yaz dedim" diye konuştu
 
"BURASI İMAM HATİP OKULUMU"
 
Neden bu şekilde bir karar aldınız sorusuna ise Cavcav,"Yahu kardeşim niye böyle bir karar aldım ? Ben söylüyorum ayıp oluyor belki. Ben 80 yaşındayım ve her gün traş oluyorum be kardeşim. Ne o Beşiktaş'ın antrenörü çıkıyor böyle bir sakal ? Volkan Böyle bir sakal?

Selçuk'ta sakal, Beşiktaşlılar da sakal. Yahu arkadaş, burası "imam hatip okulumu"? sen spor yapıyorsun. Sen ilerlemede, gençlere örnek olacaksın. 23 yaşında benim torunum var ve sakal bırakıyor. Oğlum kes diyorum, bana ne diyor biliyormusun dede, bütün sporcular sakallı onlara niye demiyorsun. Bunların örnek olması lazım. Bunu dün sayın Yıldırım Demirören'e de söyledim. O biz böyle bir karar alamayız diyor.

UEFA bilmem ne yapar diyor. "Bıktık UEFA'dan" yahu. Keşke bir yer olsada UEFA olmadan oynasak futbolumuzu. Her şeye UEFA, UEFA, UEFA o zaman, kulüpler olarak karar alırsınız dedi. Bende tamam dedim ve ben karar aldım bütün kulüplerde alsın bu kararı. Kulüp başkanlarının sakal konusunda görüşlerini sordunuzmu sorusuna ise Cavcav;"kimsede "TIK" yok canım"ifadesini kullandı
 
"MİLLİ TAKIM VE FATİH TERİM HAKKINDA YORUM YAPMIYORUM"
 
Milli takım ve Fatih Terim hakkında konuşmak istemediğini ifade eden Duayen Başkan İlhan Cavcav,"Brezilya maçını izledikten sonra milli takıma seçilen futbolcu kardeşlerimin ortaya koydukları futbolu gördükten sonra, sahaya Gençlerbirliği takımını çıkarsaydım belki 4-0 yenilirdim ama daha iyi futbol oynardım"dedi.

DHA