İlk işi kızını okula götürmek oldu

OdaTV davasında Nedim Şener, Ahmet Şık, Coşkun Musluk, Muhammet Sait Çakır tahliye oldu. Gazeteciler gözaltına alındıktan 375 gün sonra özgürlüklerine kavuştu. Tahliye kararını duyan sanık yakınları gözyaşlarına boğuldu.

İlk işi kızını okula götürmek oldu
13 Mart 2012 Salı 10:08 tarihinde eklendi, 1.201 kez okundu.

 

6 sanığa tahliye yok 
 
Özel Yetkili 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi, 1 saatlik aranın ardından saat 18.00 sıralarında 4 sanığın tahliyesine karar verdi. Mahkeme, Nedim Şener, Ahmet Şık, Coşkun Musluk ve Sait Çakır’ın üzerlerine atılı suçların vasıf ve mahiyeti, suç vasfının değişme ihtimali ve tutuklulukta geçen süreyi nazara alarak tahliye kararı verdi.
 
Mahkeme, tutuklu sanıklar Yalçın Küçük, Soner Yalçın, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Müyesser Uğur ve Hanefi Avcı’nın ise tahliye talebini reddetti. Mahkeme, kararında, sanıklara atılı suçun vasıf ve mahiyeti, elde edilen delillerin içeriği, kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların bulunması, delillerin henüz tamamen toplanmamış olması ve bilirkişi raporunun henüz dosyaya sunulmadığını belirtti. Dava, 18 Haziran’a ertelendi.
 
Kızımın elinden tutmayı özledim
 
Nedim Şener’in eşi Vecide Şener ve 10 yaşındaki kızı Vecide Defne Şener, tahliyeleri cezaevi kapısında beklediler. Çıktıktan sonra kızına sarılan ve cezaevinden el ele ayrılan Nedim Şener, bir gazetecinin “En çok neyi özledin?” sorusuna, “Kızımı sabahları elinden tutup, okula götürmeyi özledim” dedi.
 
 
Nedim Şener, 376 gün sonra kızını okula götürdü
 
Dün tahliyesine karar verilen gazeteci yazar Nedim Şener, bu sabah eşiyle birlikte kızını okula götürdü. Şener sabah saatlerinde eşi ve kızı ile Bakırköy’deki evlerinden çıktı. Şener, tahliyesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlarken ilk iş olarak kızını okula götüreceğini söylemişti. Şener, evinden eşi Vecide ve kızları Defne ile birlikte çıktı.
 
Kendisini bekleyen gazetecilerle selamlaşan Şener ailesi daha sonra okula gitmek üzere araçlarına yürüdü. Gazetecilere tek tek teşekkür eden ve oldukça mutlu olduğu gözlenen Şener, kızı ve eşiyle birlikte el sallayarak sokaktan ayrıldı.