Instagram Çekilişi Nasıl Yapılır?

Instagram, son zamanların en popüler sosyal medya platformudur. Bireysel ya da marka olarak, Instagram’da popüler olmak için hedef kitlenizden oluşan çok sayıda takipçi kazanmanız gerekir. Bunu reklam yoluyla gerçekleştirebileceğiniz gibi çekiliş yöntemini de deneyebilirsiniz.

Instagram Çekilişi Nasıl Yapılır?
15 Aralık 2020 Salı 20:29 tarihinde eklendi, 1.981 kez okundu.

Instagram, son zamanların en popüler sosyal medya platformudur. Bireysel ya da marka olarak, Instagram’da popüler olmak için hedef kitlenizden oluşan çok sayıda takipçi kazanmanız gerekir. Bunu reklam yoluyla gerçekleştirebileceğiniz gibi çekiliş yöntemini de deneyebilirsiniz.

 

Instagram çekilişi yapmak; Instagram’da ürünlerinizi satmanın, hizmetlerinizi tanıtmanın ya da daha popüler hale gelmenin en etkili yollarından biridir. Pahalı ürünlere, hizmetlere herhangi bir ücret ödemeden ulaşmak isteyen sosyal medya kullanıcıları, çekilişlere yoğun bir ilgi gösterir. Bu nedenle ilgilendikleri ürünlerle ilgili çekilişlerin tümüne katılmaya çalışır. Adil bir şekilde davranmak ve takipçilerinizin umudunu kırmamak için güvenli bir çekiliş gerçekleştirmeniz gerekir.

 

Çekilişlerde farklı yöntemler kullanılır. Öncelikle çekilişle ilgili bir görsel kullanılarak, bir paylaşım yapılır. Bu paylaşımın etkileşim alması için beğeni ya da yorum talep edilir. Bunun yanı sıra takipçilerden birkaç kişiyi etiketlemeleri de istenebilir. Bu şartları sağlayan kullanıcılar, çekilişe dahil edilir. Fakat, şartları uygun olmayan kullanıcıların çekilişe katılmasını önlemek için filtreleme özelliği olan bir program kullanılması gerekir. Filtreleme sonucu gereken yorumu yapmayan ya da paylaşımı beğenmeyen kişiler, çekilişe dahil edilmez.

 

Takipçi güveninin sağlanması için çekilişin canlı yayınlanması da oldukça etkili bir yoldur. Canlı yayında bütün isimlerin ve yorumların dahil edildiğini gören takipçiler, hesabı takip etmeye devam eder. Popülerliğin artması, yeni takipçilerin kazanılmasında da etkili bir yoldur.
 

Instagram’da Çekiliş Yapmanın Avantajları Nelerdir?
 

Instagram’da çekiliş yapmak, sayfanızın daha tanınır hale gelmesini sağlar. Bu sayede, az takipçili hesaplardan reklam alarak, gelirinizi artırabilirsiniz. Takipçilerinizin hesabınızla etkileşime geçmesi ve yenilikleri izlemesi nedeniyle; çekilişten sonra yaptığınız paylaşımlarınız daha çok yorum ve beğeni alır. Bu şekilde, istediğiniz başarıya daha kolay ulaşabilirsiniz.
 

Instagram Çekilişlerin Nelere Dikkat Edilmelidir?
 

Instagram çekiliş yapmak oldukça hassasiyet isteyen bir konudur. Bu nedenle bazı detaylara dikkat edilmelidir. Güvenilir bir program kullanmak, Instagram çekilişlerinde başarının bir numaralı sırrıdır. Güven içerisinde bilgilerinizi paylaşabileceğiniz ve çekilişinizi gerçekleştirebileceğiniz bir programla, çekiliş süreci hızlı bir şekilde tamamlanır.

 

Kullandığınız programın güvenilir olmaması, içeriğinde hatalar barındırması, kazanan kişileri belirlemede hile yapması gibi nedenler; sayfanızın itibarının zedelenmesine yol açar. Bu nedenle takipçilerinizin Instagram’a yapacağı şikayetler, sayfanızın kapatılmasına neden olur. Yapılması gereken her zaman güven veren ve referansları olan bir program tercih etmektir.

 

Sahte çekiliş yaparak, birçok kişiyi kandıran programlar nedeniyle verdiğiniz hediyede tehlikeye girer. Kötü niyetli kişiler, sundukları programa müdahalede bulunarak, kendi belirledikleri kişinin çekilişi kazanmasını sağlar. Bu sayede hediye, dolandırıcıların eline geçer.

 

Instagram çekilişlerinde sonucu açıklamak için bir tarih ve saat belirtilir. Bu tarih ve saatte canlı yayın açarak, kazanan isim belirlenir. Yayınınız sırasında bir aksilik yaşamanız halinde, bunu takipçileriniz de canlı olarak görür. Bu nedenle, size olan güvenleri sarsılabilir. Canlı yayında çekiliş yapmasanız bile söz verdiğiniz tarih ve saatte sonuçları açıklamamanız, takipçilerinizin size olan itimatına zarar verir.
 

En İyi Instagram Çekiliş Sitesi Hangisidir?
 

Simpliers güvenilir bir çekiliş için en doğru adrestir. Size sunulan filtreleme özelliği sayesinde şartları sağlayan kullanıcıları, çekilişe dahil edebilirsiniz. Ayrıca hem Instagram’da hem Youtube’da yaptığınız paylaşımlar için ortak bir çekiliş yapabilirsiniz. Katılımcı sayınız ne kadar çok olursa olsun, hızlı bir şekilde çekiliş tamamlanır. Üçüncü kişileri çekiliş ekranına müdahale etmesi, hiçbir zaman söz konusu değildir.

 

Çok sayıda referansı ve güvenli alt yapısıyla Simpliers, Instagram’da başarı için ihtiyacınız olan şeffaflığı ve hakkaniyeti size ve takipçilerinize sunar. Program, güvenli ödeme sistemlerine sahiptir.