iPhone 8’in yeni görselleri ortaya çıktı

Eylül ayında resmen tanıtılacak olan iPhone 8’in yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Bu fotoğraflar iPhone 8’in özellikleri ile ilgili önemli bir detayı da ortaya çıkardı.

iPhone 8in yeni görselleri ortaya çıktı
19 Temmuz 2017 Çarşamba 15:43 tarihinde eklendi, 5.099 kez okundu.
Bildiğiniz gibi Apple’ın yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını eylül ayında resmen tanıtması bekleniyor. Merakla beklenen bu etkinlik hızla yaklaşırken, telefonlar hakkında yeni detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak iPhone 8’in tasarımını gösteren yeni çizimler internete sızdırıldı. Bu çizimler telefonun tasarımı ve özellikleri hakkında önemli ipuçları barındırıyor.
 
Apple telefonları için kılıf tasarlayan Nodus’tan yeni kılıfların çizimlerini alan Forbes, bu çizimlerden yola çıkarak telefonun üç boyutlu görüntülerini oluşturdu. Bu görüntülere bakılırsa iPhone 8’in güç tuşu normalden daha büyük olacak. Bu da Apple’ın yeni telefonunda parmak izi sensörünü güç tuşuna taşıyabileceği şeklinde yorumlandı.
Hatırlayacağınız gibi daha önce gelen haberlerde Apple’ın TouchID’yi konumlandırmakta sıkıntı çektiği söyleniyordu. Anlaşılan Apple çareyi bu sensörü güç tuşuna taşımakta bulmuş.