İran Parsiyel Nakliye

İran uluslararası taşımacılıkta Hiper Lojistik ayrıcalıklı çalışma prensibiyle fark yaratmaktadır. Türkiye’den İran’ gönderilen malzemeler firma tarafından güvenle teslim edilmektedir.

İran Parsiyel Nakliye
03 Ağustos 2022 Çarşamba 14:37 tarihinde eklendi.

İran uluslararası taşımacılıkta Hiper Lojistik ayrıcalıklı çalışma prensibiyle fark yaratmaktadır. Türkiye’den İran’ gönderilen malzemeler firma tarafından güvenle teslim edilmektedir.
 

İran nakliye işlemleri uluslararası taşımacılık prosedürlerine uygun olarak gerçekleşmektedir. Tır içi parsiyel nedir? sorusu prosedürlerden ayrı şekilde düşünülemez. Parsiyel taşımacılıkta tüm tırı doldurmayan malzemelerin nakliyat işlemi vardır. Aynı tır içerisinde benzer istikamete gönderilen farklı müşteri malzemeleri söz konusudur.   Farklı taşımacılık yollarının bir arada yer aldığı yöntem ise intermodal nedir? sorusunun yanıtı olacaktır.
 

İntermodal Taşımacılık Fiyatları
 

Karayolu, gemi kargo gibi aşamaları olan intermodal taşımacılıkta tek karayolu nakliyatına göre farklı bir durum vardır. Tren yolu, deniz yolu nakil süreçlerinde malzemelerin yüklenip indirilmesi süreçleri büyük araçlarla gerçekleşebilir.  Hizmet kapsamında değişiklikler olacağından fiyatlar da bu kapsamda farklı olabilecektir.
 

İran’a gönderisi olan müşteriler Türkiye’den değil de başka bir denizden Türkiye’yi kullanıyorsa intermodel taşımacılık yaptırabilir. İran dışı deniz aşırı ülkelerde, Türkiye’den gönderilerde gemi taşımacılığına başvurulabilir. Ancak intermodal taşımacılık sadece uluslararası olarak da düşünülmemelidir.
 

İntermodal Taşımacılığın Avantajları Neler?
 

Konteynır transferlerinde kamyondan trene aktarım, gemiye aktarım vs. yapıldığında yakıt, kapasite gibi açılardan değerlendirme yapılır. Tutarlı ve güvenli bir hizmeti uzun vadede düşünen firmalar için intermodal taşımacılık önemli avantajlar sunar. Büyük miktarda ürünlerin uzak mesafede gönderimi maliyete yansıyacaktır. Çok uzak mesafelerde ve büyük miktarda devamlı nakillerde senelik karı çok bir yöntemdir.
 

Hemen her kullanıcı için uygun olan intermodal taşımacılıkta sadece kurumsal firmalar düşünülmemelidir. Bireysel olarak uzak mesafe ve yüklü nakil gerektiren talepler için de Hiper Lojistik avantajları kullanılmalıdır. Denizyolu taşımacılıkta en uygun yerlere indirilen parçalar yeniden karayolu üzerinden dağıtıma çıkarılır. Tren kullanıldığında da konteynır indirme alanlarından dağıtımı sağlayan araçlar vardır.
 

Parsiyel Nakliye Türleri
 

Parsiyel taşımacılıkta karayoluna ek olarak denizyolu, havayolu parsiyel çeşitleri de kullanılabilir. Havayolu taşımacılığında uçak içerisindeki belirli bir kısım müşterilere ait olacaktır. Denizyolu parsiyel nakliyatında da parça taşıma mantığı araçlara uygulanır.
 

Teslimat sürelerine bakıldığında en hızlı havayolu taşımacılık, karayoluna göre en ağır taşımacılık da denizyolu olacaktır. Teslimat süreleri, hareket noktasından kalkış hesaplaması gibi ayrıntılara göre nakil aşaması devam edecektir.
 

Yurt Dışı Parça Taşımacılık Fiyatları

Komple taşımacılık ve parsiyel (parça) taşımacılık hesaplamaları farklı şekillerde sürdürülmektedir.  Parça taşımacılıkta gönderilen malzemenin kendisi tam olarak ölçülür. En, boy ve yükseklik hesaplamasıyla araç içi kaplayacağı alan, gideceği yer değerlendirilecektir.
 

Tenteli tırlarda birçok müşterinin malzemesinde istikamet değişebilmektedir. İran’a karayolundan gidecek araçlar farklı şehirlere dağıtım yapabilmektedir. Dolayısıyla hesaplamalarda şehir teslimat farkları da olabilir.
 

Parça taşımacılıkta tırın tamamı yerine bir bölümü kiralandığı için yer ne kadar çoksa fiyat hesaplaması da artacaktır. Hacimle beraber bu duruma göre bir sonuç verilir. Dolar üzerinden hesaplamalar yapılmakta ve güncel yakıt durumuna göre değişiklikler olabilmektedir. Parsiyel taşımada Hiper Lojistik ile iletişime geçebilirsiniz.