İran uyruklu kişi firar etti

Bolu Emniyet Müdürlüğü binasında gözaltında bulunan İran uyruklu bir şahıs firar etti.

İran uyruklu kişi firar etti
01 Mart 2014 Cumartesi 19:31 tarihinde eklendi.

Sağlık Mahallesi'nde bulunan Emniyet Müdürlüğü binasında ikinci katta bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü'nde gözaltında bulunan İran uyruklu 25 yaşındaki bir şahıs firar etti. Polislerin kelepçelemeyi unuttuğu şahıs, ekiplerin dalgınlığından yararlanarak emniyet binasının ikinci katından atladı. Yaya olarak firar eden ve henüz suçu öğrenilemeyen zanlı, Gölyüzü Mahallesi’nde bulunan bir taksi durağına giderek otobüs terminaline gitmek istediğini belirtti.

Şahsın eşkali bütün emniyet ekiplerine bildirildi. Alarma geçen ekipler zanlının taksiye bindiği bilgisini alması üzerine D-100 Karayolu İstanbul istikametinde pusu kurdu. 14 T 0781 plakalı Mustafa Yüzük idaresindeki taksi ile otobüs terminaline gitmeye çalışan zanlı, emniyet ekiplerinin D-100 Karayolu üzerinde kurduğu kontrol noktasında gözaltına alındı. Taksi şoförü vermiş olduğu ifadesinde “Arabama binip arkadaşının yaralı olduğunu ve İstanbul’a gitmek istediğini söyledi. Bende onu en fazla terminale götürebileceğimi söyledim.” dedi. Zanlı sorgulanmak üzere Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Zanlının kaçması ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Olayın ardından Bolu İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya da Emniyet Müdürlüğü binasına gelerek incelemelerde bulundu. İran uyruklu şüphelinin hangi suçtan gözaltına alındığı açıklanmadı. 


CİHAN