İran'dan Ankara'ya sürpriz konuk

İran'ın nükleer başmüzakerecisi Said Celili bugün Ankara'ya geldi. Celili, yarın AB temsilcisi Ashton'la görüşecek.

İrandan Ankaraya sürpriz konuk
17 Eylül 2012 Pazartesi 13:27 tarihinde eklendi.

 

Said Celili'nin sürpriz ziyaretinin ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dampsey'nin de Ankara'da temaslarda bulunduğu bir sıraya denk gelmesi dikkat çekti.
 
 
İran'ın nükleer başmüzakerecisi Said Celili bugün Ankara'ya sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile görüşen, Celili'nin ziyaret nedeni de belli oldu.
 
Celili, İran'ın nükleer programını görüşmek için yarın AB Dışişleri Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton'la biraraya gelecek.
 
Dışişleri Bakanlığı konutunda gerçekleşen Davutoğlu-Celili görüşmesinde basının görüntü almasına izin verildi. Ancak görüşme daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
 
DAMPSEY DE ANKARA'DA 
İran'ın nükleer başmüzakerecisi Said Celili'nin sürpriz ziyaretinin ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dampsey'nin Ankara'da temaslarda bulunduğu bir sıraya denk gelmesi dikkat çekti.
 
Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in davetlisi olarak gelen Dampsey'in görüşmesinde Suriye ana gündem maddesi olacak. Ankara'nın ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dampsey'le terör ve PKK'nın bölgedeki geleceğini de masaya yatırması bekleniyor.
 
NÜKLEER PAZARLIK 
İran ve BM Güvenlik Konseyi'nin daimi üyeleriyle Almanya'dan oluşan '5 + 1' grubu 14 Nisan'da İstanbul'da müzakerelerde bulunmuştu. Müzakereler daha sonra Bağdat ve Moskova'da devam etmişti.

NTV