İŞKUR'dan 'JİTEM' açıklaması

İŞKUR) Ankara Etimesgut Asgari JİTEM Terör Mücadele Harp Okulu'nun isminin işsiz bir vatandaşın beyanı doğrultusunda kayıtlarına girdiğini belirterek, "Yapılan inceleme sonucunda söz konusu okulun varlığına rastlanmamış ve kurum kayıtlarından çıkarılarak gerekli düzeltme yapılmıştır." ifadesini kullandı.

İŞKURdan JİTEM açıklaması
09 Aralık 2013 Pazartesi 17:24 tarihinde eklendi.
İŞKUR, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada bazı yazılı ve görsel basında kurumlarına ait resmi web sitesinde Ankara Etimesgut Asgari JİTEM Terör Mücadele Harp Okulu'nun okullar listesinde yer aldığının ifade edildiği vurgulandı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kurumumuz portalında iş arayan kayıtları beyan doğrultusunda yapılmaktadır. Belirtilen okulun adı işsiz bir vatandaşımızın beyanı üzerine kurum kayıtlarına girmiştir. Yapılan inceleme sonucunda söz konusu okulun varlığına rastlanmamış ve kurum kayıtlarından çıkarılarak gerekli düzeltme yapılmıştır. Kurumumuz yetkililerinin bu konuda şimdiye kadar herhangi bir basın ve yayın organına açıklaması olmamıştır. Kontrol sürecindeki aksaklığa ilişkin idari inceleme devam etmektedir."

CİHAN