İstanbul’a Yakın Gezilecek Yerler

İstanbul'da yaşayanlar keyifli bir gezinti yapmak için kente yakın yerleri keşfetmek istiyor. Eğer siz de günübirlik olarak gezintiye çıkmak istiyorsanız rotanızı çevirebileceğiniz bir şehre yakın olan yerleri hemen gözden geçirebilirsiniz.

İstanbula Yakın Gezilecek Yerler
19 Nisan 2021 Pazartesi 18:45 tarihinde eklendi.

İstanbul'da yaşayanlar keyifli bir gezinti yapmak için kente yakın yerleri keşfetmek istiyor. Eğer siz de günübirlik olarak gezintiye çıkmak istiyorsanız rotanızı çevirebileceğiniz bir şehre yakın olan yerleri hemen gözden geçirebilirsiniz. Size uygun olan lokasyonları belirleyerek gezi hazırlıklarına başlayabilirsiniz.
 

 • Maşukiye
   

Görenlerin adeta hayran kaldığı ve uzun süre ayrılmak istemediği bu özel köy Kocaeli'de bulunuyor.  İstanbul'a sadece bir buçuk saat uzaklıkta olması ise çok sayıda kişinin gezi için bu benzersiz köyü tercih etmesini beraberinde getiriyor.  Özellikle Maşukiye Şelalesi doğa ile başbaşa zaman geçirmek isteyenler ve piknik yapanlar için harika bir tercih olabilir. Şelalenin serinleten havası ise sıcak yaz mevsiminde bu bölgeyi daha cazip kılıyor.
 

 • Sapanca
   

Sapanca'nın muhteşem bir coğrafyaya sahip olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Pek bilinmeyen yönü ise İstanbul'a son derece yakın olmasıdır. Şehre yaklaşık olarak 140 kilometre uzaklıkta bulunan bu bölge, kentin stresinden ve kalabalığından uzaklaşmanız için harika bir seçim olabilir.  Yılın hangi mevsiminde giderseniz gidin sizi oldukça sakin bir atmosfer karşılıyor.  Huzur içerisinde bir gün geçirmek isteyenler için cazip bir seçenek olduğunun altını çizelim.
 

 • Kıyıköy
   

Kırklareli'nin vize ilçesinde bulunan bu özel bölge İstanbul'a sadece 2 saat uzaklıkta bulunuyor. Son dönemde özellikle trekking yapmak isteyenlerin öncelikle rotası haline gelen bu bölgede sizi muhteşem bir coğrafyanın karşılayacağından emin olabilirsiniz. Özellikle tertemiz bir havaya sahip olması kendinizi bir anda bir masal diyarında hissetmenizi sağlayabiliyor. Listenize mutlaka bu bölgeyi de ekleyin.
 

 • Trilye
   

Trilye Bursa'nın Mudanya ilçesinde bulunuyor. Eski bir Rum köyü olması nedeniyle özellikle evleri mimarisi sizi çok etkileyecek. 12. Yüzyıldan bu yana dimdik ayakta kalmayı başarmış olan tarihi evleri gezmek için bile rotanızı Trilye bölgesine çevirebilirsiniz. Mudanya’da gezmeye değer yerlerin sayısı bir hayli fazla! Bu nedenle araç kiralayabilir ve gününüzü daha fazla sayıda yeri gezerek değerlendirebilirsiniz.
 

Bu arada İstanbul araç kiralama dendiğinde ilk akla gelen adres otokirala.com oluyor. Geniş bir araç filosunun seçenek olarak sunulduğu bu internet sitesi üzerinden gayet uygun fiyatlarla araç kiralamanız mümkün olabiliyor. Makul fiyatlar yıl boyunca geçerli olduğu için ilkbahar mevsiminde de araç kiralama fiyatlarında ciddi bir artış yaşanmıyor.