İstanbul'da bu yollar yarın kapalı

İstanbul'da “30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü” dolayısıyla Vatan Caddesi'nde yapılacak kutlamalar nedeniyle 30 Ağustos'ta bazı yollar trafiğe kapatılacak.

İstanbulda bu yollar yarın kapalı
29 Ağustos 2012 Çarşamba 12:14 tarihinde eklendi.

 

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, kutlamalar kapsamında trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar belirlendi.
 
Buna göre, 30 Ağustos Perşembe günü 07.00-16.00 saatleri arasında, Topkule-Mahmutbey Köprüsü-Vatan Caddesi (Aksaray metro istasyonuna kadar) ve bu yollara çıkan bütün yollar, Topkule-Mahmutbey Köprüsü-Vatan Caddesi-Topkapı-Edirnekapı kavşağı-Vatan Caddesi kesişim noktası, Mahmutbey yolu-Topkule arasında kalan yol, Mahmutbey Köprüsü-Sultançiftliği kavşağı arasında kalan yol, Mahmutbey Köprüsü-Habipler yolu (Sultançiftliği yolu) trafiğe kapalı olacak.
 
Belirtilen saatlerde D-100 Karayolu'ndan Vatan Caddesi'ne gidecek sürücülerin, Haliç Tüneli, Edirnekapı, Fevzipaşa Bulvarı, Aksaray veya Haliç Tüneli, Ayvansaray ışıklarından Balat yolunu takiben Unkapanı ve Sirkeci istikametlerini, E-80 Karayolu'nu kullanacak sürücülerin, Doğan Medya Center karşısından TEM istikametini, sahil yolunu kullanacak sürücülerin de sahil güzergahından Yenikapı-Kumkapı-Sirkeci yönünü kullanmaları gerekiyor.
 
Vatan Caddesini kullanarak Fatih'teki hastanelere gelecek olan ambulans ve diğer araç sürücülerinin sahil yolunu tercih ederek, Samatya'dan bölgede bulunan hastanelere yönelmeleri, Fatih'ten bu hastanelere gidecek sürücülerin de Atatürk Bulvarı-Aksaray ve Millet Caddesi'ni tercih etmeleri istendi.