İşte Bedrettin Dalan'ın yarım kalan konuşması

Ergenekon davasının firari sanığı Bedrettin Dalan’ın katıldığı programda Beyaz TV’nin yayını kesmesiyle yarım kalan konuşmasının kayıtları internete düştü.

İşte Bedrettin Dalanın yarım kalan konuşması
13 Aralık 2011 Salı 21:49 tarihinde eklendi, 4.110 kez okundu.

 

 
Ahmet Çakar ve Rasim Ozan Kütahyalı’nın yorumcu olduğu programda sert tartışmalar yaşanmış ama yayın birden kesilerek ekrana belgesel getirilmişti. Kanaldan yapılan açıklamada ortada bir sansür olmadığı, RTÜK’ün cezası nedeniyle zorunlu bir uygulama sonucu yayının kesildiğini ileri sürmüştü. Kanalın açıklamasına karşın Dalan’ın yarım kalan konuşmalası merak konusu olmuştu.
 
İşte programın ekrana yansımayan o blümleri internete düştü. Canlı olarak yayınlanmayan o bölümlerde Bedrettin Dalan, "Eğer Türkiye evrensel hukuk değerlerinin yüzde 50’sine ulaşırsa hemen dönerim. Ben hiçbir örgüte üye olmadım. Türk adaletine güveniyorum, Ergenekon adaletine güvenmiyorum. Söylediğiniz 28 Şubatçılar’dan kim yargılanıyor? Kendinizi savcı yerine koyuyorsunuz. Ben seçilenlerin iradesine saygılıyım. Özal beni İstanbul Valisi olarak atamak istedi ben seçilmişin başına geçmem diyerek reddettim" dedi..