İşte Can Bonomo'dan Eurovision şarkımız!

Can Bonomo, bu sene 57.si düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edeceği şarkı görücüye çıktı. Can Bonomo Türkiye'yi Love me Back adlı şarkıyla temsil edecek.

İşte Can Bonomodan Eurovision şarkımız!
22 Şubat 2012 Çarşamba 20:06 tarihinde eklendi, 1.382 kez okundu.

Can Bonomo, Azerbaycan'da yapılacak 57. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi, ''Love me back/Sen de beni sev'' adlı İngilizce parçayla temsil edecek. 
    
Türkiye'nin Eurovision şarkısı, TRT Tepebaşı Stüdyolarında düzenlenen ve TRT'nin bazı kanallarında canlı yayınlanan programda tanıtıldı. 
    
Buna göre Can Bonomo, Azerbaycan'da düzenlenecek 57. Eurovision Şarkı Yarışması'na, ''Love me back/Sen de beni sev'' adlı İngilizce şarkıyla katılacak. 
    
Can Bonomo şarkısını seslendirdikten sonra kısa bir konuşma yaptı ve heyecanını ''Ben düşüp bayılacağım'' sözleriyle belirtti. 
    
Bir soru üzerine şarkının son hali olduğunu, başka düzenleme olmayacak gibi gözüktüğünü belirten Can Bonomo, şarkının bir denizcinin hikayesini anlattığını söyledi. 
    
Can Bonomo klip ile ilgili soruya da çekimlere gelecek hafta başlayacaklarını ve klibi Can Saban'ın çekeceğini söyledi. 
    
Şarkının söz ve müziğinin kendisine ait, düzenlemesinin ise Can Saban'a ait olduğunu belirten Can Bonomo, ''Biz çok beğendik, umarım siz de beğenirsiniz. Çok heyecanlıyız. Çok mutluyuz, çok güzel bir şarkı yaptığımıza inanıyoruz'' diye konuştu.


CAN BONOMO KİMDİR?
İzmirli Can Bonomo, müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul’da devam etti.

17 yaşında İstanbul semalarına açılmaya karar veren Can Bonomo, müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak atıldı. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyon Bölümü’nde okudu.

Can Bonomo üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaptı. Daha sonra, televizyona geçerek Number One TV ve MTV’de televizyon programları hazırladı. Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol aldı.


 
Can Bonomo'nun müzisyenlik kariyeri, Irwin Welsh’in Porno adlı kitabının ilk yaprağına sardığı demosunu Can Saban’a gönderdiğinde yeni bir boyut kazandı.Lise ve üniversite yıllarında amatör müzik gruplarıyla İzmir ve İstanbul'da birçok konser veren Can Bonomo, sonunda "Hazırım" diyerek ilk albümü için kolları sıvadı. Yaklaşık iki yıllık hummalı bir hazırlıktan sonra da Ocak 2011’de Can Saban'ın yapımcılığı ile ilk albümü “Meczup”u yayınladı.
 
TARZI: İSTANBUL MÜZİĞİ
Müzikal yolculuğu boyunca The Shins, Wax Poetic, The Kinks, The Libertines ve The Beatles’dan etkilenen ve esinlenen Can Bonomo, Alaturka nağmelerden indie melodilere gezinen müziğini 'İstanbul Müziği' olarak tanımlıyor.

 
Sanatın hemen her dalına ilgi duyan Can Bonomo, müziğin yanı sıra illüstrasyon yapmaya ve fotoğraf çekmeye bayılıyor!
 
CAN BONOMO'NUN ÖDÜLLERİ
 
8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri 2011 'En İyi ÇıkışYapan Sanatçı'
 
38. Altın Kelebek Televizyon Ödülleri 2011 'En İyi ÇıkışYapan Solist'