İşte Hamit Altıntop gerçeği

Galatasaray’a pahalı geldi, F.Bahçe’ye yaklaştı, görüşmeler sürüyor.

İşte Hamit Altıntop gerçeği
08 Temmuz 2012 Pazar 11:35 tarihinde eklendi.

 

Real Madridli yıldızın 4 milyon Euro’luk talebini G.Saray astronomik buldu. F.Bahçe ezeli rakibine darbe için 3.5 milyon Euro’ya kadar çıkmaya hazır ama sağ kanatta çok sayıda futbolcu bulunması ayrı bir soru işareti.
 
Uzun süredir gündemi meşgul eden Hamit Altıntop’un Türkiye’ye gelişi, henüz iddia edildiği gibi otel odasının ayırtılması kadar netleşmiş değil.
 
Transferin iki ayağı ve birkaç da soru işareti var. Hamit ile bu sezon ilk ilgilenen kulüp G.Saray için yıldız futbolcunun istediği 4 milyon Euro “kabul edilebilir değil.” Sarı kırmızılı yönetim, takım içi dengeleri düşünerek bu olumsuz karşılığı Hamit’e iletti.
 
Hamit’in Galatasaray’dan istediği ücretin 3 milyon Euro’su garanti para, 1 milyon Euro da maç başı ücretlerinin toplamından oluşuyor. Yönetim, Hamit ve menajeriyle görüşmelerinde toplam 3 milyon Euro hatta daha altına inilmesini talep etti. Ancak olumlu yanıt gelmedi.
 
G.Saray’a  çalım atmak için bu para verilir mi?
 
Hamit’e ilk olarak 3 milyon Euro öneren Fenerbahçe ise, 3.5 milyona çıkmaya hazır. Hamit ile menajerinin durum değerlendirmesi yaptığı öğrenildi.
 
Fenerbahçe’nin ezeli rakibine çalım atmak ve hem de önemli bir oyuncuyu kazanmak için, aslında Hamit’i ikna edecek daha büyük bir rakamı verebileceği konuşuluyor. Ancak Hamit’in görev yaptığı sağ kanatta, Mehmet Topuz, Gökhan Gönül, Orhan Şam gibi isimlerin bulunması, bir de Kuyt’ın bu bölge için transfer edilmiş olması, “Yeni bir sağ kanat oyuncusuna ihtiyacımız var mı ki, bu paraları verelim” sorusunu yaratıyor.