İşte Samsung Galaxy S 3

Samsung'un aylardır dillerden düşmeyen cebi sonunda gerçeğe dönüştü! İşte Galaxy S III!

İşte Samsung Galaxy S 3
03 Mayıs 2012 Perşembe 21:59 tarihinde eklendi, 4.479 kez okundu.

 

Samsung Türkiye Genel Müdürü SungYong Hong, yaklaşık bir ay önce Hürriyet’e yaptığı açıklamada Galaxy SIII için “Mayıs’ta Londra’da bir süprizimiz olabilir” demiş; ancak telefonla ilgili ısrarlı sorularımıza karşın en ufak bir detayı paylaşmamıştı. Ve işte o gün geldi. Samsung, 3 Mayıs gecesi Londra’da düzenlediği etkinlikte yeni akıllı telefonu Galaxy SIII’ü tanıttı. Etkinliğe dünya genelinden yaklaşık 2 bin kişi katıldı.
 
Android 4 Ice Cream Sandwich sürümüyle birlikte kullanıcılara sunulacak olan Galaxy SIII, 4.8 inç’lik Super AMOLED bir ekrana sahip. Bu özelliğiyle yeni Galaxy, bir önceki sürümü Galaxy SII’ye göre yüzde 22 oranında daha büyük bir ekrana sahip. Arka yüzünde 8 megapiksel(MP) dahili kamerası bulunan cihazın ön yüzünde de 1.9 MP’lik bir kamera yer alıyor.
 
133 GRAM AĞIRLIĞINDA
 
“Hakkında çok iddia ortaya atıldı; kimisi doğruydu, kimisi ise yanlış” diyen Samsjung Electronics BT ve Mobil İletişim Bölümü Başkanı JK Shin, şu sözleri kaydetti: “133 gram ağırlığında olan Galaxy SIII, 8.6mm inceliğinde. Yeni telefonumuz insanları daha iyi dinleyen ve anlayan bir özelliğe sahip.”
 
SİRİ’YE KARŞI S VOICE TEKNOLOJİSİ
 
“Designed for humans” sloganıyla tanıtılan Galaxy SIII, tıpkı iPhone 4S’lerde çok ses getiren Siri tipi bir uygulamayla geliyor. S Voice ismini taşıyan bu teknoloji sayesinde kullanıcılar sesleriyle telefonunu kontrol edebiliyor. Örneğin “Sabah saat 8’e alarmı kur”u sesli olarak cihaza ilettiğinizde otomatik olarak alarmınız da 8’e kurulmuş oluyor. Benzer şekilde yine sesli komutla kamerayı otomatik olarak hiçbir tuşa dokunmadan açabiliyorsunuz.
 
YÜZÜNÜZÜ DE TANIYOR
 
Yüz tanıma teknolojisine (Face Recognition) de sahip olan cihaz, çekilen fotoğraflardaki yüzleri tanımlayarak onları doğrudan rehberiniz, e-mail adresi ve sosyal ağlardaki herhangi bir hesabıyla eşleştiriyor. Böylece fotoğrafta gördüğünüz arkadaşınızın yüzüne tıkladığınızda onun Facebook ve Twitter sayfasına ulaşmakla kalmayıp, telefon numarasını da görüntüleyebiliyorsunuz.
 
CİHAZIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
 
Mermer beyazı ve çakıl mavisi olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olan Galaxy SIII’ün teknik özellikleri kısaca şöyle:
İşletim Sistemi: Android 4.0
Ekran: 4.8 inç Super HD AMOLED (1280x720 piksel çözünürlük destekleniyor”
İşlemci: 4 çekirdek Exynos işlemci (Cihazdan aylar önce ortaya çıkan dedikodulardan biri cihazın 4 çekirdek bir işlemciye sahip olacağıydı ve doğru çıktı)
Kamera: Arka yüzde 8 MP, ön yüzde 1.9 MP dahili kamera bulunuyor
Hafıza seçenekleri: 16 / 32 ve 64 GB olmak üzere üç farklı modeli var. Ayrıca microSD kart yuvası sayesinde toplam dahili hafızaya 64 GB daha ilave edilebiliyor.
Ağ: 3G ve 4G (Türkiye gibi 4G altyapısı bulunmayan ülkelerde cihazın 3G modelleri satışa sunulacak)
 
BLUETOOTH 4.0 DESTEĞİ VAR
 
136.6x70.6x8.6mm ebatlarında olan ve 133 gram ağırlığa sahip Galaxy SIII, Bluetooth 4.0 teknolojisini de destekliyor. Bunun yanında NFC (Near Field Communication) teknolojisi sayesinde de cihaz hem kredi kartı vazifesi görüyor; hem de cihazlar arası veri transferinde hatırı sayılır bir hız sağlıyor.
 
29 MAYIS’TA AVRUPA’DA
 
Galaxy SIII’ün Avrupa başta olmak üzere 29 Mayıs tarihinde satışa sunulması bekleniyor. Zaman içinde cihaz 296 farklı mobil operatöre ve 145 ülkeye ulaşacak. Cihazın ABD sürümünün gelişi de yaz aylarına tekabul ediyor.
 
TELEFONUN KÜÇÜK EKRANINDAN DEV EKRANLARA GÖRÜNTÜ PAYLAŞIMI
All Share Cast özelliği, telefonları televizyonlara kablosuz bağlantı yoluyla bağlarken, bu sayede telefonun küçük ekranından dev ekranlara görüntü aktarılabiliyor. AllShare Play’deki Group Cast özelliği ile aynı WiFi hattı üzerinde bulunan kullanıcılar ekranlarını birbirleriyle paylaşabilirken, Direct Call (Doğrudan Arama) özelliği ile de en kısa yoldan arkadaşınızı arayabilirsiniz. Örneğin arkadaşınızla mesajlaşırken onu aramak isterseniz telefon numarası çevirmeden salt telefonu kulağınıza getirmeniz yeterli. Bu şekilde cihaz otomatik olarak mesajlaştığınız kişiyi arıyor.
 
20 KARE FOTOĞRAFI SANİYELER İÇİNDE ÇEKİYOR, EN İYİSİNİ SİZE GÖSTERİYOR
 
Burst Shot özelliği ile aynı anda 20 kare fotoğraf çekebilen cihaz, yine Best Photo özelliği ile 20 kareden en iyi fotoğrafı kullanıcıya sunuyor. Bu da tekrar tekrar en iyi fotoğrafı ortaya çıkarmak için defalarca fotoğraf çekilmesini gereksiz kılıyor.
 
FİYATI BELLİ DEĞİL
 
WiFi yolu ile şarj olabilen Galaxy SIII’ün hangi fiyat etiketiyle satışa sunulacağı ise henüz belli değil.