İstifa getiren yenilgi!

Spor Toto Süper Lig’in 15. haftasında Torku Konyaspor-Kardemir Karabükspor maçının ardından teknik direktör Tütüneker'in istifa ettiği bildirildi.

İstifa getiren yenilgi!
13 Aralık 2013 Cuma 22:40 tarihinde eklendi.
Bir daha geri dönüşün olmadığını belirten Tütüneker, "Taraftara ve sizlere (basın mensuplarına) geldiğimiz bu süreçte herkese teşekkür ediyorum.

Görevi bıraktım diyebilirim. Bir daha geri dönüşü yok. Herkese teşekkür ediyorum. Varsa hatamızı hakkınızı helal edin. Ben herkese helal ediyorum. Bir sene 1 hafta oldu, güzel günler ve sıkıntılı günler oldu. Takım kötü değil. İki maçı daha var."dedi.
 
HAKEM HATALARINDAN HOCAMIZ İSTİFA ETTİ 
 
Torku Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Teknik Direktör Uğur Tütüneker’in istifasını hakem hatalarına bağladı. Tütüneker'in istifası sonrası açıklama yapan ve hakemlerden yana muzdarip olduklarını ifade eden Ahmet Şan, geçmiş haftalarda da hakemlerin Konyaspor aleyhine bir çok kararlar verdiğini anlattı. Şan, "Bu haksızlıklar karşısında hocamız istifa etti.

Yöneticilerimize bazı işlemler yapılıyor. Her şey darmadağın. Şuan yönetim kurulu olarak son durumu değerlendireceğiz ve Konyaspor için en doğru kararı vermek durumundayız. Maalesef hakemlerin sayesinde Konyaspor sürükleniyor. Biz bugüne kadar bir çok sıkıntılar yaşadık. Basınla olsun bir çok sorunlar yaşadık ama. Bunu tüm spor camiası görsün.

Hakemlerin ne denli önemli olduğunu, bir hakem hatasının nelere sebep olacağını Konyaspor da görsünler. Birkaç haftadır aleyhimize bir çok hatalar yapılıyor. Bugün bardağı taşıran son damlaydı. 3-3’ü yakalasak belki dördüncü gol oluşacaktı kalemizde. Ben hayretler içerisinde kaldım. Hakemlerimiz Avrupa’da maç yönetiyor. Tebrik ediyoruz.

Çok iyi hakemlerimiz var. Onlar Türkiye’nin gururu fakat bu şekilde Konyaspor’a rast gelmesi bizim şanssızlığımız diyelim. Ama bir hoca bırakmak durumunda kalıyor. Takım düşme potasında. Böyle bir takımın kaderiyle oynanamaması gerektiğini düşünüyorum. Ama Konyaspor taraftarları müsterih olsun. İnşallah Konyaspor bugünde oluşan krizden çıkmasını bilecektir" dedi. 
 
OYUNCULARIMIN ALINLARINDAN ÖPÜYORUM 
 
Soyunma odalarındaki basın toplantısında karşılaşmayı kazanan oyuncularını tebrik eden, Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, "Maçın oyun anlayışından çok olağanüstü mücadele eden oyuncuları tebrik ediyorum. Her iki takım da insan üstü mücadele verdiler. Önemli bir çıkışımız var. Bunda aslan payı oyuncularımındır. Alınlarından öpüyorum. Teşekkür ediyorum" dedi. 
 
BU ŞARTLARA UYMAK ZORUNDAYIZ 
 
Basın mensuplarının kış koşullarında oynan maçları sorması üzerine Kafkas, "Sivas Konya, Kayseri gibi şehirlerde maçların gündüz oynanması daha iyi olur. Bu don sahada oynamak çok zor. Federasyon böyle bir karar verdi. Bu şartlara ayak uydurmak zorundaydık" diye cevap verdi.
 
Son haftalarda iyi çıkışları olduğuna dikkat çeken Kardemir Karabükspor’dan İlhan Parlak, kötü saha şartlarına rağmen maçı kazanmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Uğur Uçar Konya’ya puan almayla geldiklerini ve aldıkları içinde mutlu olduklarını açıkladı. 
 
HAKEMİN VERDİĞİ YANLIŞ KARARLA UĞUR HOCA İSTİFA ETTİ 
 
İstifa eden Torku Konyaspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker’in ardından basın toplantısına gelen Konyasporlu Mehmet Uslu ise istifayı değerlendirirken şunları söyledi: "Uğur hocanın istifası hepimizi üzdü. Uğur hoca hem teknik direktörlüğü, hem insanlık ve hocalık kalitesiyle üst düzey bir insan. Hakemin vermiş olduğu hatalı karar sonucu Uğur hoca istifa etti. Biz bırakmasını istemiyoruz, ama kendi kararıdır ve gerekçeleri vardır. İnşallah istifasını geri çeker ve yolumuza devam ederiz. Bırakırsa kendi adıma ve futbolcu arkadaşları adına üzülürüm. Bundan sonraki hayatında da başarılar diliyorum."
 
Daha sonra açıklama yapan Thorvaldsson Gunnar ise Teknik Direktör Uğur Tütüneker’in istifasına şaşırdıkların söyledi.

DHA