Jandarma, TOKİ İlkokulu’nu boyadı

Şırnak’ta İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde oluşturulan ekip, bir okulu boyayarak, tamirat yaptı.

Jandarma, TOKİ İlkokulunu boyadı
28 Ocak 2014 Salı 17:58 tarihinde eklendi.


Şırnak’ta mehmetçiklerden oluşan boyacılar, yarıyıl tatili sonrası TOKİ İlkokulu’nda sınıfları tek tek boyarken, ayrıca okulun lavabolarını onardı. Jandarma Komutanı Albay Sakaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yarıyıl tatili öncesi ziyaret ettiği TOKİ İlkokulu'nda gerçekleştirdiği ziyarette okula Türk bayrağı ve bayrak kutusu hediye ettiklerini belirtti.

Okullara bu tür katkıları sürdürmeye devam edeceklerini belirten Jandarma Albay Sakaoğlu, "Çocukların daha iyi şartlarda eğitim ve öğretim görmesine yönelik olarak ilkokul yöneticileri ile yapılan koordinasyon neticesinde il jandarma komutanlığından oluşturulan bir ekip okulun çeşitli tamirat ve tadilat işlerini yaptı.

Okulların tatil olmasıyla birlikte aynı ekip tarafından okulun boyanması gereken boyanarak güzel bir görünüme kavuşturuldu. Devletini milletini, seven, Atatürk ilkelerine bağlı çalışkan bireyleri yetiştiren okullarımız için elimizdeki imkanlar çerçevesinde eğitimin daha iyi şartlarda gerçekleştirilmesi yönünde katkı sunmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. 


CİHAN