Jeneratör ve Alternatör Üretiminde Sektörün Parlayan Yıldızı: Emsa Jeneratör

Türkiye’de jeneratör ve alternatör pazarındaki taleplere cevap vermek için 40 yıldır güvenli ve kaliteli üretimler yapan Emsa Jeneratör, bu alandaki yolculuğuna 1977 yılında başladı.

Jeneratör ve Alternatör Üretiminde Sektörün Parlayan Yıldızı: Emsa Jeneratör
07 Haziran 2021 Pazartesi 20:36 tarihinde eklendi.

Türkiye’de jeneratör ve alternatör pazarındaki taleplere cevap vermek için 40 yıldır güvenli ve kaliteli üretimler yapan Emsa Jeneratör, bu alandaki yolculuğuna 1977 yılında başladı. 1982 yılında ilk jeneratör üretimini yapan firma kısa zamanda büyüyerek Eskişehir ve İstanbul’da iki büyük üretim tesisi olan ve yurt içi talepleri karşıladığı gibi yaptığı ihracatlarla da sektörde kendinden söz ettiren bir kuruluş haline geldi. 2015 yılında Sancaktepe’de 30.000 m² alan üzerine kurulan yeni üretim tesisinde, AR-GE ve üretim konusunda tecrübeli kadrosu ile üretim kapasitesini artırarak yoluna devam eden Emsa Jeneratör, Eskişehir ve İstanbul’daki üretim tesisleri haricinde Ankara ve İzmir’de bulunan ofisleri ile Türkiye’nin nüfus yoğunluğu en fazla olan şehirlerinde bile müşterileri için anında ulaşılabilecek noktalarda hizmet veriyor.

 

Emsa Jeneratör mühendisleri, jeneratör ve alternatör üretirken ürünlerinin sorunsuz, güvenli ve kolay kullanımı için üretimin tüm aşamalarında titizlikle çalışır. Kullanıcılardan alnınan geri bildirimler Emsa Jeneratör için büyük öneme sahiptir. Türkiye’nin sanayileşme sürecinde iki büyük üretim tesisinde uzman teknik kadrolarının gözetiminde üretilen jeneratör ve alternatörleri, yurt içi ve yurt dışı satışları ile katkıları olan Emsa Jeneratör, ticari kaygılardan öte müşterilerine mutluluk veren bir firma olma hedefiyle hareket ediyor. Bu sebeple üretimden satışa ve satış sonrası destek hizmetlerine kadar ‘müşteri memnuniyetini’ esas alan firma, müşterilerinin her türlü geri bildirimine önem veriyor ve gelen tüm talepleri memnuniyete çevirme konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Alanında kendini ispatlamış AR-GE grubu ile  küresel anlamda yüksek hacimli dizel motor taleplerine cevap verirken maliyetlerin artmasına da tedbir olarak özel projeler geliştiren Emsa Jeneratör, bu projelerle de her zaman müşterilerinin yanında olduğunu gösteriyor.

 Dünyada ve Türkiye’de artan jeneratör ve alternatör taleplerine cevap vermek için üretim aşamalarında gelişen teknolojiyi sürekli takip eden firma, küresel pazardaki hedeflerine ulaşmak için de faaliyet planlarını güncel tutmaya önem veriyor.

Küresel kesintisiz enerji üretimi pazarında 6 kıtada ve 102 ülkede ihracat faaliyetleri olan  Emsa Jeneratör, ISO 9001 Kalite Sertifikası’nın yanında, ürünlerinin çevreye zararının olmadığını gösteren CE Belgesi’ne de sahiptir. Fabrikalarındaki üretim aşamalarında çevre kirliliğini önlemek için gerekli tedbirleri uygulayan firma, ilkim krizinin tırmandığı son yıllarda çevre duyarlılığı ile de ülkemizdeki bir çok firmaya örnek oluyor.

 

Çevre hassasiyeti ve müşteri memnuniyeti gibi konulara da büyük önem veren kuruluş, profesyonel üretim süreci ve sorunsuz teslimat gibi alanlarda da verdiği kaliteli hizmetler ile iç pazarda olduğu gibi dış pazarda da dinamiklerini koruyan bir şirket olmaya devam ediyor.

Emsa Jeneratör’ün ürün grupları arasında; dizel jeneratörler, mobil jeneratörler, ışık kuleleri, müşterilerin taleplerine göre geliştirilen senkron sistemler, araç içi-araç altı jeneratör gibi özel çözümler ve portatif jeneratörler bulunuyor. Tüm ürün grupları ile müşterilerinin ihtiyacının tam olarak giderilmesini amaçlayan Emsa Jeneratör, satış öncesi yer tespiti, satış sonrası jeneratör sistemlerinin kullanılacağı alana taşınması ve kurulum gibi konularda da teknik ekipleri ile müşterilerine ihtiyaç duydukları anda hizmet veriyor.

 

Temel hedefleri arasında küresel bir firma olarak faaliyetlerine devam etmek olan Emsa Jeneratör, Elektrik ve Elektronik İhracatçılar Birliği’nin düzenlediği ve içerisinde 2020 yılında Türkiye’den dünyaya en çok ihracat yapan firmaların bulunduğu onur listesinde yer alıyor.