Kaç Yaşından İtibaren Ortodontik Tedavi Uygulanabilir?

Ortodontik diş tedavisi son yıllarda oldukça popüler bir hal alan ve sıklıkla tercih edilen yöntemlerin başında yer alır.

Kaç Yaşından İtibaren Ortodontik Tedavi Uygulanabilir?
14 Nisan 2021 Çarşamba 15:15 tarihinde eklendi.

Ortodontik diş tedavisi son yıllarda oldukça popüler bir hal alan ve sıklıkla tercih edilen yöntemlerin başında yer alır. Birçok insan dişlerinin görünümünden rahatsız olduğu için ya da sağlık nedeni ile ortodontik tedaviye ihtiyaç duymaktadır. Özellikle genç yaşlarda dişlerde oluşan çarpaşık görünüm çok daha önemli bir hal alır. Böyle dönemlerde birçok genç ve yetişkin ortodontik tedavi ile etkin sonuçlara ve gülümsemeye ulaşmak ister.

 

Genel olarak ortodontik tedavi söz konusu olduğunda pek çok insan hangi yaş grubuna uygulama yapılacağını merak eder. Pek çok insan ortodontik işlemlerin küçük yaşlar için uygun olmadığını düşünür. Genellikle ortodontik işlemler farklı yaş gruplarına hitap ederek kalıcı çözümler sunmayı amaçlamaktadır.

 

Başta çocuk ve gençler olmak üzere yetişkinlerde de ortodontik tedavi uygulanabilir ve kusursuz bir gülüş elde edilebilir.Ortodontik tedavi yaptırmak isteyenler için bir yaş sınırı bulunmadığını söylemek mümkündür. Çoğunlukla ortodontik tedavi işlemleri hasta ve doktor iletişimine bağlı olarak çocukluk çağında da rahatlıkla uygulanabilir. Buna göre çocuklar için ortodontik tedavilerde 7 yaştan başlayarak işlem yapılabildiğini söylemek mümkündür.

 

 

Ortodontik Tedavi İçin En İdeal Yaş Kaçtır?

 

Birçok insan ortodontik tedavi söz konusu olduğunda ilerleyen yaşlarda ve küçük yaşlarda işlem yapılamacayağını düşünür. Oysa ortodontide yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Buna bağlı olarak belli yaşlı gruplarda diş teli tedavileri çok daha hızlı ve etkin sonuçlar sunabilir.

 

Genel olarak her yaşta ortodontik tedaviden yararlanabilir ve etkilerini gözlemleyebilirsiniz. Yaşa bağlı olarak yetişkin, genç ve çocuklar için uygulanan işlemler değişiklik gösterse de sonuç ve amaç hepsinde aynıdır. En etkin sonuçlar için çocukluk ve gençlik döneminde ortodonti tedavisi yaptırmak ideal olacaktır.

 

Bunun yanı sıra 30’lu yaşlarda tedaviye başlayan pek çok kadın ve erkek hasta bulunmaktadır. Genellikle her yaş grubuna uygulanan ortodonti tedavi prosodörü farklıdır. Özellikle çocuk yetişkinlere özel uygulanan tedaviler değişiklik gösterebilir.

 

Her yaşa uygun çözümler sunan bir klinik ile yola çıkarak hayal ettiğiniz gülüşe ulaşmak isteyebilirsiniz. Aradığınız etkin sonuçları tecrübe ile birleştirmek için https://www.canerbalta.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.