Kaddafi'nin ipini onlar çekti

Libya devrik lideri Kaddafi'nin öldürülmesine ABD ve Fransa'nın birlikte karar verdiği öne sürüldü.

Kaddafinin ipini onlar çekti
26 Ekim 2011 Çarşamba 11:34 tarihinde eklendi, 1.854 kez okundu.

 

 Fransız "Le Canard Enchaine" gazetesi tarafından bugün yayımlanan bir haberde, ABD ve Fransa'nın, "uluslararası bir mahkeme önünde Batı gizli servisleriyle ilişkilerini açığa vurmaması için Kaddafi'yi öldürttükleri" ileri sürüldü.
 
'HAYATTA KALIRSA ATOM BOMBASINA DÖNÜŞÜR'
Gazeteye göre, 19 Ekim günü Pentagon'dan bir albay Fransız gizli servislerini arayarak Predator tipi insansız uçakların Kaddafi'nin Sirte kentinde bir mahallede sıkıştırıldığını tespit ettiğini bildirdi.
 
ABD'nin Fransa'ya Kaddafi için "Hayatta kalırsa atom bombasına dönüşür" dediğini yazan gazete, adını vermediği ancak Fransız Cumhurbaşkanlığı danışmanı olarak tanımladığı kaynağının ağzından, "Batı'nın bu yeni dostu Uluslararası Ceza Mahkemesi önünde CIA veya Fransız gizli sevrisleriyle mükemmel ilişkilerini, Fransa'nın Afrikalı dostalarına yardımlarını ve ona buna dağıttığı ihaleleri, hatta kimbilir daha da vahim şeyleri anımsatabilirdi" ifadelerini aktardı.
 
ABD VE FRANSA BİRLİKTE SIKIŞTIRDI 
ABD'nin uyarısı üzerine 20 Ekim sabahı saat 8.30'da üç NATO uçağının Sirte'den kaçmakta olan 75 araçlık bir konvoya saldırı düzenlediğini belirten gazete, ABD Predatorlarının füze ile katıldığı saldırıda Fransız Mirage F1CR ve Mirage 2000 savaş uçaklarının 250 kiloluk lazer güdümlü GBU-12 tipi bomba kullandığını bildirdi. Saldırıda 21 aracın tahrip edildiğini yazan gazete, Kaddafi'nin yaralandığını, saldırı sırasında Fransız özel kuvvetlerinin de olay yerinde olduğunu aktardı.
 
Gazetenin haberinden, saldırı sonrası Batı güçlerinin bilinçli biçimde yaralı Kaddfi'yi linç edilmek üzere kendisine muhalif Libyalı güçlerin eline bıraktığı sonucu çıkıyor.

NTV