Kaddafi'nin şoförü son anlarını anlattı

Geçtiğimiz hafta muhalifler tarafından öldürülen Libya devrik lideri Muammer Kaddafi'nin son anlarını, 30 yıllık şoförü anlattı. Şoför Huneiş Nasr, "Kaddafi öldüğünde yüzünde korku ifadesi yoktu" dedi.

Kaddafinin şoförü son anlarını anlattı
27 Ekim 2011 Perşembe 12:12 tarihinde eklendi, 2.386 kez okundu.

 

İngiliz The Guardian gazetesi, Libya devrik lideri Muammer Kaddafi'nin şoförü Huneiş Nasr'la konuştu. Nasr, başkent Trablus'un muhaliflerin eline düşmesinin ardından Kaddafi'yle birlikte Sirte'ye kaçtıklarını, burada ise saldırıya uğramamak için sürekli yer değiştirdiklerini söyledi. Muammer Kaddafi'nin 20 Ekim'de Sirte'den ayrılmaya karar verdiğini belirten Nasr, "Çünkü yoğun çatışma sonrası harabeye dönen kentte yiyecek bulmakta bile sıkıntı çekiyorduk" dedi.
 
'NATO ÜZERİMİZE BOMBA YAĞDIRDI'
"Sirte'den kaçarken aniden NATO savaş uçaklarının saldırısına uğradık" diyen şoför Nasr, "Üzerimize bomba yağdırıyorlardı, her tarafta patlamalar oluyordu. Kısa süre sonra isyancıların üzerimize doğru geldiklerini gördük" şeklinde konuştu.
 
'İLK DEFA KARARSIZ GÖRDÜM' 
NATO ve isyancıların saldırısı sonrasında Kaddafi'nin aracından inerek, bir menfeze sığındığını belirten 60 yaşındaki Nasr, "Yüzünde korku ifadesi yoktu, ancak nasıl davranması gerektiğini bilmiyordu. Onu ilk defa böyle kararsızlık içinde görmüştüm" dedi.
 
'BEN TESLİM OLDUM' 
Muammer Kaddafi'yle ayni aşiretten olan Nasr, muhaliflerin saldırısı sırasında kendisinin ise teslim olduğunu, bir dipçikle başına darbe aldıktan sonra yere yığıldığını da belirtti.
 
'KÖTÜ BİR DAVRANIŞINI GÖRMEDİM' 
Kaddafi'nin kendisine 300 İngiliz sterlini maaş verdiğini belirten Nasr, "30 yıl onun yanındaydım. Allah şahidim olsun ki, hiç bir zaman kötü bir davranışını görmedim. Patronum bana iyi davranıyordu" şeklinde konuştu.

NTV