Karabükspor'dan Emenike savunması

Karabükspor, şike iddialarından gözaltına alınan Emenike'nin Fenerbahçe maçından bir hafta önce sakatlandığına dair ellerinde doktor raporu olduğunu açıkladı.

Karabükspordan Emenike savunması
04 Temmuz 2011 Pazartesi 16:48 tarihinde eklendi, 1.181 kez okundu.

 

Kardemir Karabükspor Kulübü Menajeri Seyit Üçgül, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmayla ilgili "Emenike, Fenerbahçe maçından bir hafta önce sakatlanmıştı, bu doğrultuda doktor raporu var" dedi.        
 
Seyit İçgül, kulüp binasında gazetecilerin futbolda şike iddialarına yönelik yürütülen soruşturmayla ilgili sorunlarını yanıtladı.        
 
Emenike'nin Fenerbahçe ve Trabzonspor maçlarında oynamamasıyla ilgili bir soru üzerine İçgül, şunları kaydetti:        
 
"Açıkçası bununla ilgili konuşacak pek fazla bir şey yok. Çünkü, konu yargıya intikal etmiş. Yargıda gerekeni yapıyordur. Gelişmeleri siz nasıl izliyorsanız biz de öyle takip ediyoruz. Takım olarak bir sıkıntımız yok. Emenike, Fenerbahçe maçından bir hafta önce sakatlanmıştı, bu doğrultuda doktor raporu var. Bu konuda konuşmanın pek doğru olacağını düşünmüyorum. Biz de bekliyoruz, net bir şey bilmiyoruz"        
 
Emenike'nin Kardemir Karabükspor'a transferi sırasında yapılan sözleşmede "5 milyon Euro'ya serbest kalır" ibaresinin bulunup bulunmadığı sorulması üzerine de İçgül, sözleşmede böyle bir maddenin bulunmadığını, bu bilginin yanlış olduğunu iddia etti.        
 
İçgül, Fenerbahçe'ye transferi öncesi Kardemir Karabükspor'un Emenike ile 3 yıllık kontratı olduğunu anımsatarak "Hiç şu kadar para getirsin, şu kadara gider gibi bir mukavelesi yok. Bu doğru değildir. Her şey açık, kesinlikle öyle bir şey söz konusu değil. Emenike, 9 milyon avroya Fenerbahçe'ye satıldı" diye konuştu.