Kavga şüphelileri adliyede

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde iki grup arasında çıkan ve aralarında İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri Komiser Süleyman Aktaş'ın da bulunduğu 6 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kavgaya karıştıkları ileri sürülen 12 kişi gözaltına alınıp, adliyeye sevk edildi.

Kavga şüphelileri adliyede
13 Ağustos 2013 Salı 18:48 tarihinde eklendi.
Siteler Mahallesi, Uzunyalı Mevkisi, Sanat Sokağı'ndaki bir barda, geçen pazar günü saat 04.00 sıralarında, bir grup müşteri ile bar çalışanları arasında kavga çıktı.

Bar çalışanlarının bir kadın müşeriye bakmaları nedeniyle çıktığı ileri sürülen tartışma, barın kapanmasının ardından dışarıda da devam ederek, kavgaya dönüştü. Kavgada tabancaların da kullanılması üzerine esnaf, durumu polise bildirdi. Olay yerine giden Marmaris Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri Komiser Süleyman Aktaş (32), kavgayı ayırmak istedi.

Bu sırada tarafların birbirine ateş etmeleri üzerine Aktaş ile Ferhat Gündem (29), Adnan Bağ (25) ve Sevcan Çelik (27) kurşunla bacaklarından, Şerafettin Bal (31) ve Feyzi Turan (27) ise dövülerek yaralandı. Yaralılar, Marmaris Devlet Hastanesi ve Özel Marmaris Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Yaralılardan, Süleyman Aktaş, Şerafettin Bal ve Sevcan Çelik tedavilerini ardından taburcu edilirken, başına aldığı darbeler nedeniyle Adnan Bağ'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.
 
Olayın ardından çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyip, görgü tanıklarının ifadelerine başvuran polis, kavgaya karıştıkları tespit edilen S.T. (30), Ö.F.A. (24), M.F. (24), A.Ç. (24), M.E. (30), E.B. (27), A.G. (34), İ.H.Ş. (24), A.B. (43), S.E. (35), F.G. (29) ve A.B. (25) gözaltına alındı. Kavgaya karıştığı belirlenen C.F.'nin ise arandığı bildirildi.

DHA