Kayıp gencin cesedi bulundu

Şanlıurfa'da, Devlet Su İşlerine'ne ait sulama kanalı içinde bir erkek cesedi bulundu.

Kayıp gencin cesedi bulundu
20 Ekim 2013 Pazar 18:10 tarihinde eklendi, 1.170 kez okundu.
Dalgıç polisler tarafından Sudan çıkarılarak morga götürülen cesedin, 1 Temmuz'dan beri kayıp 21 yaşındaki Hasan Atlıhan'a ait olduğu ortaya çıktı.
 
Bugün öğleden sonra Şanlıurfa- Mardin karayolu üzerinde bulunan Balaban Köprüsü yakınlarından geçen Dsi'ye ait sulama kanalında balık tutan vatandaşlar, su yüzeyinde bir erkek cesedi görünce durumu sağlık ekipleri ile güvenlik güçlerine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, çevre güvenliğini alarak, sudaki cesedin çıkartılması için sualtı dağlıç polislerini çağrıldı. Dalgıç polisler, kısa çalışmanın ardından cesedi Sudan çıkardı ve otopsi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürdü. Cesedin üzerinden Hasan Atlıhan'a ait kimlik çıktı.
 
SINAVDAN KÖTÜ SONUÇ ALINCA ORTADAN KAYBOLMUŞTU
 
Morga gönderilen cesedin üzerinden çıkan kimlik doğrultusunda başlatılan incelemede, Hasan Atlıhan'ın 1 Temmuz'dan bu yana kayıp olduğu belirlendi. Ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu Atlıhan'ın, Lisans Yerleştirme Sınavı'ndan kötü sonuç aldıktan sonra ortadan kaybolduğu bilgisine ulaşıldı.

Bu bilginin ardından morga çağırılan Atlıhan ailesi fertleri de, kanaldan çıkarılan cesedin kayıp başvurusuyla aranan Hasan Atlıhan'a ait olduğunu teşhis etti.
 
Olayla ilgili olarak soruşturma sürdürülüyor.

DHA