Keita transferinde pürüz

Geçen sezon 8 milyon 150 bin euro karşılığında Katar'ın Al Sadd takımına satılan, bu sezon ise kiralık istenen Abdel Kader Keita için Galatasaray'a kötü haber geldi.

Keita transferinde pürüz
18 Ağustos 2011 Perşembe 15:35 tarihinde eklendi, 1.013 kez okundu.

 

Geçen sezon 8 milyon 150 bin euro karşılığında Katar'ın Al Sadd takımına satılan, bu sezon ise kiralık istenen Abdel Kader Keita için Galatasaray'a kötü haber geldi. İşte Keita transferindeki son gelişmeler.
 
NTV Spor'dan Haluk Yürekli'nin haberine göre, Galatasaray'ın Abdel Kader Keita transferinde pürüz çıktı. Daha önce Engin Baytar ve eski oyuncusu Abdul Kader Keita ile görüşmelerini borsaya bildiren Galatasaray'a kötü haber geldi.
 
Keita'nın kulübü Al Saad, Fildişi Sahilli oyuncunun kiralık değil satılık olarak verilebileceğini sarı-kırmızılı takıma bildirdi.
 
Al Saad kulübü sarı-kırmızılı takımdan 4-5 milyon euro civarında para istediği ve Galatasaray'a bu miktarın fazla geldiği için şimdilik transfer askıya alındı.
 
Transferin yarın öğlen saatlerinde kesinlik kazanması bekleniyor.
 
GALATASARAY GÖRÜŞMELERE BAŞLANDIĞINI BORSA'YA BİLDİRMİŞTİ
 
Galatasaray, Çarşamba günü, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, profesyonel futbolcu Abdel Kader Keita ve Kulübü All Sadd Football Club ile oyuncunun geçici transferi için görüşmelerine başladığını bildirmişti.