KESK'ten 'iddianame' eylemi

Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde tutuklu üyeleri için yürüyüş yapmak isteyen bir grup KESK üyesi, polis engeline takıldı. Çıkan arbedede 1 kişi yaralandı, 5 kişi de gözaltına alındı.

KESKten iddianame eylemi
15 Ocak 2013 Salı 22:06 tarihinde eklendi, 1.084 kez okundu.

 

KESK İskenderun şubeler platformu üyesi öğretmen ve memurlar, tutuklu üyeleri için eylem yapmak için Pac Meydanı'nda toplandı. İlçenin en işlek caddelerinden olan Şehitpamir Caddesi'nde yürüyüş yapmak isteyen gruba polis engel oldu. Polisin yürüyüşe izin vermemesi üzerine grup kaldırımda bir süre oturma eylemi yaptı. Çevik kuvvet ekipleri tarafından çember içine alınan grup, bir süre slogan atıp, şarkılar söyleyerek eylemlerine devam etti. Polisin uyarılarına rağmen dağılmayan gruba çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Çıkan arbedede bir öğretmen yaralanırken, 5 kişi de gözaltına alındı.
 
Eylem yapmak isteyen KESK üyeleri her zaman bu cadde kaldırımında yürüyüş yaptıklarını, bu kez izin verilmemesine anlam veremediklerini söyleyerek tepki gösterdiler. Zaman zaman polis ile eylemciler arasında sözlü tartışmaların yaşandığı olayda beş kişinin gözaltına alınmak üzere polis otosuna bindirilmesine tepki gösterildi. Grup "Hepimizi gözaltına al, isterseniz biz topluca emniyete gidelim orada yasal işlem yapın" diye bağırdı. Müdahalelerden sonra grup dağıtıldı.

DHA