Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Tüp bebek tedavisi çocuk sahibi olma konusunda başarılı olamayan çiftlere umut oluyor. Özellikle gelişen yeni yöntemler sayesinde daha önceki yıllarda asla çocuk sahibi olamayacağı düşünülen kişiler çocuk sahibi olabiliyor.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi
15 Temmuz 2021 Perşembe 14:43 tarihinde eklendi, 1.055 kez okundu.

Tüp bebek tedavisi çocuk sahibi olma konusunda başarılı olamayan çiftlere umut oluyor. Özellikle gelişen yeni yöntemler sayesinde daha önceki yıllarda asla çocuk sahibi olamayacağı düşünülen kişiler çocuk sahibi olabiliyor.  Ülkemizde tüp bebek konusunda en yoğun talep Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak hizmet veren sağlık kuruluşlarına oluyor.
 

Türkiye’de özellikle bazı yasal sınırlılıkların bulunması tüp bebek konusunda çok deneyimli hekimlerin ve son teknoloji sağlık kuruluşlarının bulunduğu Kıbrıs’ı cazibe merkezi haline getiriyor. Her yıl binlerce çift dünyanın birçok yerinden olduğu gibi Türkiye’den de çocuk sahibi olma umutlarıyla Kıbrıs’ı ziyaret ediyor. Böylece her yıl binlerce çift Kıbrıs’ta hasretle beklediği bebeklerine kavuşuyorlar.
 

Tüp bebek merkezlerinde yüksek başarı oranıyla tüp bebek tedavileri yapılıyor. Türkiye’den yoğun olarak  Kıbrıs’ın talep edilmesinin nedenlerinden biri de kültür sorunu yaşanmaması oluyor. Kıbrıs’ta da resmi dil Türkçe olduğu için çiftler kendi evinde hissederek tüp bebek tedavisini yürütüyor. Tüp bebek tedavisi sürecinde çiftlerin psikolojik olarak da rahat hissetmesi çok önemli oluyor.  Kıbrıs’ta tüp bebek merkezi bu yüzden Türkiye vatandaşları için çok popüler oluyor.
 

Bilgi almak için: Kıbrıs tüp bebek merkezi
 

Neden kıbrıs tüp bebek merkezi?
 

Türkiye’de de tüp bebek tedavileri konusunda çok başarılı merkezler bulunuyor.  Ancak istatistiklere bakıldığında çiftlerin Kıbrıs’a daha yoğun bir talebi olduğunu görüyoruz.  Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak faaliyet gösteren sağlık kurumlarının önde olmasında birçok etmen söz konusu;

 

 • Tatil tadında tedavi süreci: Kıbrıs tatil cenneti olarak bilindiği için çiftler yılın hangi zamanı giderse gitsin ülkede kendilerini rahat hissediyorlar.  Tatil tadında tedavi süreci her zaman çiftlerin tercihinde önde gelen kriterlerden oluyor.
 • Son teknoloji tüp bebek merkezleri:  Kıbrıs tüp bebek teknolojisi konusunda dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle yarışır seviyede. Ülkede son teknoloji tüp bebek merkezleri sayesinde tedavi süreci çok daha başarılı oluyor.
 • Geniş tedavi seçenekleri: Türkiye’de tüp bebek tedavisinde uygulanan bazı prosedürler ve tedavi seçeneklerine yasal olarak izin verilmiyor. Bu yüzden de Kıbrıs’ta daha geniş tedavi seçenekleri bulunuyor. Geniş tedavi seçenekleri de tercih sebepleri arasındadır.
 • Esnek yasalar:  Tüp bebek konusunda Kıbrıs yasaları Türkiye’ye göre daha esnektir. Bu yüzden çiftler tüp bebek konusunda bazı yasal uygulamalara takılıp kalmamak adına da Kıbrıs tüp bebek merkezi tercih ediyor.
 • Dünya çapında uzmanlar:  Tüp bebek konusunda Kıbrıs dünya çapında uzmanlara ev sahipliği yapıyor. Bu yüzden işini şansa bırakmak istemeyen ve kaliteli bir uzmanla çalışmak isteyen çiftler Kıbrıs’a gidiyorlar.
 • Yüksek başarı oranı:  Tüp bebek tedavisinde başarı oranı doktorun uzmanlığı ve kullanılan teknolojik alt yapı ile doğru orantılıdır. Kıbrıs’ta  tüm bu şartlar sağlandığı için tüp bebek konusunda başarı oranı da yükseliyor.

Yukarıdaki nedenler dışında çiftlerin Kıbrıs’ı tercih etmesinde bazı özel nedenler de bulunuyor.
 

Kıbrıs tüp bebek merkezi seçerken nelere dikkat edilmelidir?
 

Kıbrıs tüp bebek merkezi arıyorsanız seçeneğiniz bir hayli fazla olacak. Bu yüzden de çiftler seçim yaparken biraz titiz hareket etmelidir.  Tüp bebek merkezi seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar şöyledir;

 

 • Öncelikle sağlık kuruluşu ve doktorun kaliteli olması gerekiyor. Deneyimli bir doktor ve son teknoloji ekipmanlara sahip bir sağlık kuruluşu tüp bebek tedavisinin başarıya ulaşmasında önemli bir etmendir.
 • Tüp bebek merkezi tüm tedavileri uygulayabilecek alt yapıya sahip olmalıdır. Tüp bebek tedavisinde anne veya baba adayından kaynaklı problemlerde tedaviyi mümkün hale getirecek ek uygulamalar yapılabilmelidir.
 • Geçmiş dönem başarısı incelenebilir. Daha önce tüp bebek konusunda başarı oranı yüksek olan sağlık merkezleri  ve doktorlar çiftlerin her zaman kendini daha rahat hissetmesini sağlıyor.
 • Doktor ve hasta arasında olumlu bir iletişim olmalıdır. Daha ilk temastan itibaren hasta ve doktorun enerjisi tutmalıdır.  Böylece süreçte anne adayı kendini daha rahat hissedebilir.
 • Kıbrıs tüp bebek merkezi doktoru hastanın tüm endişelerini gidermeli ve psikolojik olarak da destek sağlamalıdır. Bu süreçte hastanın  endişeler duyması tedavi başarısını olumsuz etkileyebilir.
 • Tüp bebek tedavisi fiyatları çiftlerin bütçesine uygun olmalıdır. Bütçeyi aşan tedavileri çiftler karşılamakta zorlanabilirler. Yine de bu tedavinin belirli bir maddi yük getireceğini bilmelisiniz.
   

En iyi Kıbrıs tüp bebek merkezi kavramı kişiye göre değişeceği için sizler kendi araştırmalarınız sonucunda doğru tüp bebek merkezini bulabilirsiniz.
 

Kıbrıs tüp bebek merkezi fiyatları
 

Kıbrıs tüp bebek merkezi fiyatları için net bir tutar söylemek yanlış olacaktır. Tüp bebek merkezlerinin web sitelerinde fiyat bilgisi vermesi yasal olarak mümkün değildir. Tüp bebek merkezlerindeki tedaviler genellikle paket halinde satılıyor. Uçak bileti, konaklama, transfer gibi birçok kalem paket fiyatına dahil oluyor. Bu yüzden tüp bebek tedavisi dışındaki kalemlerin kalitesi fiyatları etkileyecektir.
 

Tüp bebek  tedavisinde çiftlerin çocuk sahibi olamamasına engel olan durumlar değişebilir. Kadın kaynaklı sorunlarda ve erkek kaynaklı sorunlarda tedavi seçenekleri farklıdır. Klasik tüp bebek prosedürü öncesinde gebeliğe engel durumlar tedavi edilmelidir. Her çiftin gebelik  engeli farklı olduğu için tüm tüp bebek tedavileri kendine hastır. Bu yüzden her çiftin tedavi tutarı farklı olur.
 

Kıbrıs tüp bebek merkezi fiyatları için öncelikle çiftlerin muayene olması gerekiyor. Muayene sonrası merkezden bir fiyat teklifi alınabilir. Paket özelliklerine göre de fiyatlar belirli bir oranda esneyebilir.  Kıbrıs’ta tüp bebek merkezleri konusunda araştırma yaparken fiyat en son bakılması gereken nokta olmalıdır.

Kaynak: https://tupbebekmerkezlerikibris.com/