'Kimse şüphe etmesin'

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde Galatasaray maçı için yapılan antrenman sırasında basın mensuplarıyla yaptığı sohbette soruları yanıtlayan Denizli, Eylül ayında Beşiktaş'ı yoğun bir temponun beklediği yorumu üzerine

07 Eylül 2009 Pazartesi 13:03 tarihinde eklendi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, takımının geç devreye girdiğini, devreye girdiğinde de sonunu getirdiğini ifade etti.

Ümraniye'deki BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde Galatasaray maçı için yapılan antrenman sırasında basın mensuplarıyla yaptığı sohbette soruları yanıtlayan Denizli, Eylül ayında Beşiktaş'ı yoğun bir temponun beklediği yorumu üzerine, "Bu kadro her güçlüğün altından kalkacak durumdadır. Böle bir takımdan kimse şüpheye düşmesin. Belki biraz geç devreye giriyor ama devreye girdiği zaman da sonunu getiriyor" diye konuştu.

"İlk defa sancılı bir süreç yaşamadıklarını" ifade eden Denizli, yaşadıkları sancıları aşabileceklerini kaydetti.

-"TABATA'NIN ARKADAŞLARININ OYUN DİLİNİ ÖĞRENMESİ LAZIM..."-

Beşiktaş Teknik Direktörü, yeni transfer Tabata'nın takımın seviyesine ne zaman gelebileceği sorusu üzerine, Brezilyalı oyuncunun takım arkadaşlarının oyun diline alışması gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu:
"Takımın seviyesine iki türlü gelir. Birincisi fizik kondisyon olarak. Ancak fizik kondisyon olarak sorun yaşanacağını sanmıyorum. Arkadaşlarının oyun dilini öğrenmesi belki biraz zaman alabilir. Onun yaşadığı zorluk geldiği günden itibaren takımın yarısının burada olmaması, birlikte çalışma fırsatı bulamamış olmasıdır."

Tabata'dan beklentilerin yüksek olduğu ifade edilerek, derbiye ilk 11'de başlayıp başlamayacağı sorusuna Denizli, "Öyle bir zorunluluğumuz yok. Bu takımda herkesin 11'de başlama şansı var. Toparlanmamız lazım ancak cuma günü tam takım olarak bir araya geleceğiz ve değerlendireceğiz" diye konuştu.

Brezilyalı futbolcunun ilk kez bir derbi heyecanı yaşayacağı, bu nedenle kendisiyle özel bir görüşme yapıp yapmadığı sorulan Denizli, "Öyle bir görüşme yapmadık. Kendisi Türkiye'de yaşıyordu. Burada yaşayan her futbolcu gibi derbilerin önemini ve heyecanını biliyordu. Böyle bir şeye gerek yok" dedi.

Beşiktaş teknik direktörü, Ümit Milli Takım hazırlık maçında taraftarların Tabata'ya yönelik yaptığı, Beşiktaş'a maliyet fiyatının da yer aldığı tezahüratlarla ilgili, "Çocuklar kendi aralarında eğlence yapmış, onun şeyi yok. Tabata anlamamıştır bile" dedi.

-SAKATLARIN DURUMU-

Rüştü'nün bugün kontrolden geçirileceğini bildiren Denizli, Yusuf'un çarşamba gününe kadar kontrol altında tutularak iki futbolcu için de derbi maçıyla ilgili karar verileceğini ifade etti.

Nobre ve Bobo için durumun zor göründüğünü anlatan Beşiktaş Teknik Direktörü, Nobre'nin dizinden kan alınarak kontroller yapıldığını belirterek, "Sakatlıkları çabuk atlatabilen bir bünyeye sahip ancak ona rağmen zorlanıyor" diye konuştu.

-BATUHAN 104 KİLO-

Batuhan'ın fazla kilolarının olduğunu şu anda 104 kiloda bulunduğunu bildiren Denizli, ilk etapta 96-97 kilo seviyesine düşmesi gerektiğini kaydederek, "Böylece normal temposuna girer. Temposunu önümüzdeki haftadan itibaren yükselteceğiz" dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü, sakatlıkların düzelmesinin sevindirici olacağını ancak futbolcuların bazılarının uzun süredir takımla antrenman yapmamış olmasının dönüşlerini uzatacağını vurguladı.

Şu anda 26 kişilik bir kadroyla çalıştıklarını belirten Denizli, ilk yarının ardından sayının 22'lere gelebileceğini ifade etti. 

-"PARAMPARÇA..."-

Denizli, (A) Milli Futbol Takımı'nın Bosna Hersek maçıyla ilgili olarak da şu değerlendirmeyi yaptı:
"Ermenistan karşısında seyrettiğim Bosna Hersek'i bizim milli takımımızın paramparça yapması lazım. Son derece temposuz, kazanabileceği kadar oynayan bir takımdı. Kazanırsak banko gideriz. Berabere kalsa dahi büyük şansımız var."